Nendes kohtades saad oma magusaisu rahuldada maitsvate külmade dessertidega!

thumb image

Suvi on hoo sisse saanud ja jäätisehooaeg on ametlikult alanud! Ka restoranid pakuvad mõnusaid magusamenüüsid, kus külmad maiused on oma koha leidnud. Siin on sulle mõned soovitused Tallinnas ja Saaremaal.

Jäätiste kõrval on aina populaarsemad ka erinevad sorbetid ja gelatod. Gelato on jäätisest väiksema rasvasisaldusega, sorbett on aga vegan. Oleme kokku pannud väikse ent inspireeriva valiku kohtadest, mida soovitame suviseks jäätisepausiks.

Põhjala Tap Room Noblessneri sadamalinnakus

Kalamajas tegutseb Põhjala Tap Room, mis ennekõike on tuntud oma suure õllevaliku poolest. Toidumenüü on Texase BBQ stiilis, lisaks on menüüs maitsvad isetehtud jäätised, mis sobivad nii väiksematele kui suurematele jätsisõpradele. Pühapäevadel on käigus aga eraldi menüü, mis keskendub hommikusöökidele.

Kuna jäätisevalik muutub pidevalt, siis ei saa eraldi välja tuuagi, mis päevamenüüsse tuleb – küll aga on jäätised tõesti huvitavate maitsetega. Võimalik, et leiad menüüst näiteks kookos vanilje sidruni-roosi sorbeti või apelsini sorbeti. Täitvamaks magustoiduks soovitame aga brownie-kaussi kahele koos vaniljejäätise ja karamellikastmega!

Aadress: Peetri 5, 10415 Tallinn

Mõnusa suveaiaga Snoob Resto

snoob resto Mille Feuille
@snoobresto Mille Feuille

Soojade ilmade nautimiseks sobib suurepäraselt Nõmmel tegutseva Snoob Resto suveaed, mis on populaarne koht nii sõpradega kokkusaamiseks, perega väljas söömiseks kui ka sünnipäevade ja muude sündmuste tähistamiseks.

Menüüst leiab näiteks sorbetivaliku suviselt värskete maitsetega – vaarika- maasika- ja mustsõstra. Lisaks sorbetivalikule on menüüs ka kauni väljanägemise ja võrratu maitsega Mille Feuille, mis koosneb lehttaignast, karamellikreemist, karamelli jäätisest, mustsõstra geelist ja marjadest (vaata ülemist pilti).

Aadress: Pärnu maantee 209a, Tallinn

Telliskivi uustulnuk KoHo Restoran

KoHo Restoran (endise nimega Rockpool) on Telliskivi restoranimaastiku uustulnuk, kus pakutav menüü on vahemerelik / kohalik. Rockpool sobib enda šiki siselahendusega just kui valatult Telliskivi loomingulisse atmosfääri. Interjöör on õdus ja kõrgete lagedega, mis laseb mõnusalt palju päevavalgust ning tekitab õhulisust. 

Jäätistevalik vahetub vastavalt hooajale – hiljuti on menüüs olnud näiteks puuviljasorbett, pistaatsiajäätis ja vaarikajäätis. Kes soovib magusamat ampsu, siis menüüs on ka šokolaadi mousse vaarikasorbeti, viskikaramelli ja kirssidega. Mõnus!

Aadress: Telliskivi 60/1, 10149 Tallinn

Põnev granitavalik Saltis

salt restorani granitavalik
@saltrestoran granitavalik

Salt on Kadriorus asuv väike restoran, kus pakutakse progressiivset seltskondlikku toitu väikese ekstreemse fusioonivõtmes. Menüüst leiab palju maailma klassikuid, kuid mis on see-eest valmistatud omalaadsel viisil ja koosnevad peamiselt kohalikust hooajalisest toorainest.

Salti menüüst ei leia klassikalist jäätist, vaid hoopis midagi põnevamat – käsitöö granitavaliku! Granita on Sitsiilia päritolu külm dessert, mis sarnaneb sorbetile, kuid on kristalsema tekstuuriga. Saadaval on kolm maitset – laim & kadakas, vaarikas & basiilik ja melon & mango.

Aadress: Vase 14, Tallinn

Jäätisepaus Saaremaa Veskis

saaremaa veski rabaerberi crumble
@saaremaaveski soe rabarberi crumble vaniljejäätisega

Kui satud Saaremaale (või oled hoopis kohalik), soovitame Kuressaares asuvat Saaremaa Veskit, kelle terrass ja menüü sobivad suurepäraselt suviseks nautimiseks.

Menüüst leiab käsitööjäätise krõbevahvliga – maitsed on pidevas muutumises, seega tasub teenindaja käest küsida, mis päevamenüüs on. Lisaks krõbevahvlijäätisele on menüüs ka suvine hittdessert soe rabarberi crumble, mis tuleb koos käsitöö vaniljejäätisega.

Aadress: Pärna 19, Kuressaare

Maitseelamusteni!

You may also like...