Sumedad suveterrassid, kuhu päikest püüdma minna

thumb image
Koho terrass

Aina soojemate ilmade ja mõnusa päikesepaiste saatel kuulutame terrassihooaja ametlikult avatuks! Siin on parimad väliterrassid Tallinnas, kuhu häid toite ja värskendavaid jooke nautima minna.

Suvel on einestamiseks sobivat restorani valides tihtipeale kriteeriumiks väliterrassi olemasolu. Ning õnneks on Tallinnas väga palju restorane, kus saab värskes õhus häid toite ja seltskonda nautida.

Et valiku tegemine veidike lihtsam oleks, siis siit leiad meie 6 soovitust – väliterrassid Tallinnas, mida tasub kindlasti külastada.

R14 – Veinirestoran mõnusa väliterrassiga

Kui oled vahemerepäraste maitsete austaja või pead lugu heast veinist, siis tasub külastada R14 restot Rotermannis. Restoranil on mõnus ja avar väliterrass, kus saad istuda nii varjus kui päikese käes, nautides samal ajal imelist vaadet Rotermanni ajaloolisele kvartalile.

Menüü on iga Vahemere köögi austaja unistus – erinevad jagamiseks sobivad eelroad, pastad, eksootilised kala ja mereanniroad ning traditisoonilised Itaalia desserdid nagu gelato ja tiramisu. Isuäratavat toidumenüüd täiustab R14 veinikaart, mis põhineb Eesti veinimaastiku grand old man Rein Kasela Veinitoa joogivalikul. Suurepärane resto, kus häid maitseid ja seltskonda nautida.

Aadress: Rotermanni 14, 10111 Tallinn

Snoob resto – Lilleline suveaed Nõmmel

Nõmmel tegutseva Snoobi suveaed on ilmselt üks ilusamaid resto õuealasid Tallinnas. Ümbritsetuna kaunist rohelusest ja roosast lillemerest on resto paljude einestajate lemmikkoht, kuhu head ilma ja sööke nautima minna.

Snoobi mitmekülgsest menüüst leiab nii kergemaid eineid nagu salatid ja külmad eelroad, samuti on olemas sushimenüü, mis sobib suve nautimiseks kohe eriti hästi. Värskendavad kokteilid, sushi ja kaunis suveaed – suurepärane suve nautimise kombo!

Aadress: Pärnu maantee 209a, 11622 Tallinn

Koho – Mõnus terrass Telliskivis

Telliskivist leiad sa Koho resto, kus terrassihooaeg avati juba esimeste soojade ilmade saabumisega. Terrassil saad einestada nii päikese käes kui varjus, saades samal ajal osa Telliskivi melust, vahemerepärasest menüüst ja värskendavatest jookidest.

Kuigi restorani menüüst kõlab läbi vahemere maitsete noot, jätab Koho endale mänguruumi, et katsetada kõiksugu eri maitsetega. Roogade valmistamisel on mõeldud nii taimetoidule, lihale kui ka mereandidele. Samuti on Vahemerele kohaselt alati valikus ka kohapeal valminud pasta ja pizza. Kõrvale võta värskendav mokteil või kokteil ja puhkus Vahemere moodi alaku!

Aadress: Telliskivi 60/1, 10149 Tallinn

Mon Repos – Naudi brunchi kaunil suveterrassil

Mon Repos on üks populaarseimaid restorane Tallinnas ja seda eriti suvel, mil avatud on nende kaunis terrass. Restorani nimi Mon Repos tähendab prantsuse keeles “minu puhkust” ja see ilmestab hästi seda tunnet, mis tekib resto võluval terrassil.

Kui oled hilise hommikusöögi austaja, siis tasub kindlasti külastus ette võtta pühapäeval, mil pakutakse brunchi – brunchimenüüst leiad muu hulgas nii erinevad munaroad, värsked austrid ning muidugi ka mimosad ja bellinid. Road on kaunilt esitletud, pakkudes peale maitsenaudingu ka silmailu. Head nautimist!

Aadress: Narva mnt 92, 10127 Tallinn

Lore Bistroo – Populaarne kohtumispaik Noblessneris

Noblsenneri sadamalinnak on üks populaarseimaid sihtpaiku, kus sõpradega kokku saada, et lihtsalt nautida. Kiiresti arenevas Noblessneris on koha leidnud ka mitmed huvitavaid söögikohad. Üks neist on avara väliterrassi ja mõnusate merevaadetega Lore Bistroo, mis on saanud üheks külastajate lemmikuks.

Restorani meeskond on menüü jaoks inspiratsiooni kogunud toidureisidel. Nii leiab menüüst näiteks praetud kammkarbid, porru india pähkli kreemiga kui ka lihaveise tartari maapirni ja aasiapärase kastmega. Hea mõte on tellida mitu erinevat rooga, et neid laudkonna vahel jagada ja erinevaid maitseid proovida.

Aadress: Peetri 12, 10415 Tallinn

Ocean 11 – Mereannirestoran imelise merevaatega

Ocean 11 on võrratu merevaatega mereannirestoran, mis asub Tallinna Sadama kruiisiterminalis – ühel pool meri ja teisel pool sadam. Kaunist merevaadet saab nautida nii restoranis sees läbi maast laeni akende, või siis einestades väljas resto avaral terrassil.

Suurem osa menüüst olevatest hõrgutistest tuleb merest ja ookeanist, kuid esindatud on ka metsa- ja põllusaadused ning liharoad. Peakokk Mihkel Kalbus hindab kõrgelt kodumaist ja hooajalist toorainet ning kombineerib traditsioonilisi toiduvalmistamise meetodeid kaasaegsete tehnoloogiatega.

Aadress: Logi tn 4/2, 10111 Tallinn

Loe ka: Naudi linna parimat vaadet selles restoranis

You may also like...