Michelin Guide: Läti parimad restoranid on selgunud

thumb image

Kui kõik Eesti parimad restoranid on juba läbi käidud, siis miks mitte võtta ette nädalalõpureis Lätti, et tutvuda sealse restoranimaastikuga. Siin on Läti restoranid, mida soovitab Michelin Guide ja mis on kohustuslikud igale toidunautlejale.

Läti on eestlaste seas populaarne reisi sihkoht, kuid kas teadsid, et riiki tasub külastada ka imeliste restoranide avastamiseks?

Ja nüüd on külastamiseks põhjust veelgi enam, sest Michelin Guide on lõpuks jõudnud Lätti ning toonud välja hulga restorane, mida külastada. Et restorani valik lihtsam oleks, siis oleme nimekirjast välja toonud 10 silmapaistvat Läti restorani.

Max Cekot Kitchen – Läti esimene Michelini tärni restoran

Max Cekot Kitchen on Läti esimene Michelini tärniga restoran. Restorani taga seisab samanimeline kokk Max Cekot, kes on kõik algusest lõpuni ise kujundanud ja kokku pannud. Vaid kolmel õhtul nädalas avatud restoranis pakutakse 10-käigulist menüüd, mis tutvustab Läti kaasaegset köögikunsti. Unustamatud maitseelamused on garanteeritud!

Aadress: Jelgavas iela 42, Riia

3 Chefs – 3 kokka

3 Chefs on üks hinnatuimad Riia fine dining restorane, mille asutasid kaks tuntud Läti kokka – Mārtiņš Sirmais ja Ēriks Dreibants. Ja nagu nimigi vihjab, on kokkasid kolm – koos Exceutive Chef Pavel Skopa-ga tuuakse külastajani modernses võtmes parimad kohalikud maitsed. Toidud on visuaalselt kaunid, elamust täiustab tähelepanelik teenindus ja meeldiv atmosfäär.

Uurisime restoranijuhilt Zanelt restorani tekkeloo kohta lähemalt:

Restoran avati enam kui 10 aastat tagasi Rootsi vanas kasarmus, endise USA suursaadiku residentsi ruumides. Eestvedajateks kolm meest ja üks daam, keda kutsume oma backstage-haldjaks. Ilma investoriteta, kuid ambitsiooniga pakkuda maitsvat, hooajalist ja kaasaegset Läti toitu. Meie sõbrad laenasid tehnika – lauad, toolid, maalid. Mida me ei oodanud, oli täismaja esimesel päeval. Ja nii jätkame toiduvalmistamist ja serveerimist armastusega.

Zane, 3 Chefs restoranijuht

Aadress: Torna street 4, LV-1050 Riia

Barents – Mereannirestoran

Riia vanalinnas tegutsev restoran Barents on fine dining restoran, kus saad nautida parimaid Põhjamaisi meresaadusi. Restorani peakokk on Ivans Šmigarevs, kes on varem töötanud Skandinaavia parimates Michelini tärniga restodes nagu Maaemo ja Noma.

Põhjamaist hõngu on tunda ka Barentsi kokteilibaaris, kus kokteilid on unikaalse Põhjamaise twistiga. Barentsi kokteilibaar sobib hästi külastamiseks enne või pärast õhtusööki, või lihtsalt õhtu nautimiseks. Nii restoran kui kokteilibaar on eraldi Michelini restoranigiidi poolt ära mainitud.

Aadress: Smilšu iela 3, LV-1050 Riia

Chef’s Corner – Riia parim liharestoran

Siin on midagi lihasõpradele! Chef’s Corner on maitseka interjööriga liharestoran Riia kesklinnas, mida kiidavad nii külastajad kui Michelini giid. Fookus on steikidel, mis pärit nii Lätist, Argentiinast, Uruguayst kui ka USAst. Samuti on restoran tuntud oma suurepärase teeninduse ja signatuurkokteilide poolest.

Aadress: Jeruzālemes iela 5, 1010 Riia

Whitehouse restaurant – Kunstiteosed taldrikul

Läti kesklinnas 2020. aastal uksed avanud Whitehouse on üks Läti parimatest restoranidest. Restoranist avaneb kaunis vaade Vermane pargile, millest on saanud omaette tõmbenumber.

Whitehouse’i eesmärk on pakkuda meeldejäävaid kulinaarseid elamusi. Toidud on kui tõelised kunstiteosed, mis pakuvad elamust nii silmale kui ka maitsemeeltele.

Aadress: Tērbatas iela 2, LV-1050 Riia

Ferma – Suveaiaga restoran

Fine dining restoran FERMA on tippkokk Maris Asticsi projekt. FERMAs saab nautida eklektilist menüüd, kus fookuses on mereannid ja liharoad. Sealjuures ei ole unustatud ka kohaliku Läti köögi maitseid. Road on visusaalselt efektsed, pakkudes nii maitseelamust kui silmailu. Suvisel ajal on avatud restorani väliterrass, kus värskendavat kokteili või klaasikest veini nautida.

Aadress: Valkas street 7, 1010 Riia

Restaurant JOHN – Gurmeerestoran Viestura pargi ääres

Stiilne restoran JOHN, mis asub A22 hotellis, sai nime John F Kennedy järgi, kes hotelli 1939. aastal külastas.

Restorani menüüs on olulisel kohal mereannid – alates rikkalikust mereannitaldrikust lõpetades homaari ja kaheksajalaga. Lisaks a la carte menüüle korraldab restoran “Afternoon Tea” tseremooniaid, kus tee on asendatud signatuurkokteilidega.

Aadress: Ausekļa iela 22, LV-1010 Riia

KEST – Teeninduse eriauhinna pälvinud restoran

Riiast pooleteisttunni sõidu kaugusel Cesise linnas asub restoran KEST. Vanas tuletõrjejaamas tegutsevas restoranis pakutakse noore meeskonna poolt kahest osast koosnevat elamust. Õhtu algab valgusküllases restoranis, kus saad nautida 5-käigulist menüüd. Magustoiduks suundutakse restorani lounge’i, kus õhtut rahulikus tempos nautida saad. Restoran pälvis Michelini giidilt teeninduse eriauhinna, avaldades muljet oma loomuliku soojuse ja entusiasmiga.

Aadress: Valmieras iela 1, LV4101 Cēsis

Pavāru māja – Rohelise tärni restoran

Esimene Läti restoran, mis pälvis Michelini rohelise tärni, on restoran Pavāru māja. Riiast pooleteisttunni kaugusel Ligatne külas tegutsev restoran asub endises sünnitusmajas.

Pavāru māja (tõlkes “Koka maja”) restoranis pakutakse kohalikust toorainest toite, kus köögiviljad ja maitsetaimed pärinevad restorani oma peenardelt. Restoranis tavapärast a la carte menüüd ei ole – selle asemel pakutakse mitmekäigulist menüüd, mis on kokku pandud päeva saadustest.

Aadress: Brīvības iela 2, LV-4110 Līgatne

Le Dome – Suurepärase asukohaga Riia vanalinnas

Üks toidugurmaanide lemmikuid on Prantsuse köögi mõjutustega Le Dome Riia vanalinnas. Restoran paikneb samas hoones 5-tärni hotelliga Dome. Suvel on populaarne ka restorani katuseterrass, kus saad nautida imelisi vaateid Daugava jõele.

Aadress: Miesnieku iela 4, LV-1050 Riia

You may also like...