Magusasõpradele: Siin on efektseimad desserdid Tallinnas

thumb image
Foto: Rudolf restorani menukas Mille Feuille

Tallinnas on palju restosid, kus magusasõbrad end justkui paradiisis tunnevad – maiustada saavad nii rikkaliku šokolaadikoogi fännid kui ka mille-feuille austajad. Siin oleme aga välja toonud desserdid Tallinnas, mis mitte ainult ei maitse hästi, vaid ka näevad tõeliselt head välja. Vaata ja vali välja oma lemmik!

Mis oleks parem punkt õhtusöögile kui üks hõrk magustoit, mis pakub nii maitseelamust kui ka silmailu. Oleme sinu eest eeltöö ära teinud ja välja valinud 5 restorani, kelle põnevad desserdid tuleks kindlasti ära proovida.

Mon Repos’ suussulav šokolaaditahvel

Kadrioru lossipargi mereäärses servas paikneva pika ajalooga restorani Mon Repos hoones oli juba tsaariaja lõpus restoran-kabaree-kasiino. Nüüd asub siin populaarne gurmeerännakute pärl, kuhu tulla nautima põnevat a la carte menüüd, rikkalikku brunchi või suvisel ajal kokteile mõnusal terrassil.

Magusasõpradel tasub kindlasti proovida restorani hittdesserti – šokolaaditahvel “Mon Repos” kardemonijäätisega. Hõrk ja imeliselt kaunis dessert, kus on kiht kihi haaval pralinee, šokolaad, mustsõstraželee ja muidugi palju armastust!

Aadress: Narva mnt 92, 10127 Tallinn

Pealinna efetkseim kreembrülee Snoob restos

Nõmmel tegutsev Snoob on armas kodulähedane restoran, kus perega mõnusalt aega veeta ja põnevaid maitseelamusi koguda ja kogeda. Silmapaistev peakokk Aleksander Nikoskov on menüüs hoolitsenud selle eest, et nii väiksem kui suurem söögisnoob leiaks endale siit midagi meelepärast. 

Snoobis saad ära proovida ühe Tallinna efektseima desserdi – pistaatsia kreembrülee šokolaadi küpsisepuru ja marjadega, mida serveeritakse täpselt nii, nagu pildil näed, uhke aurupilve sees. Elamus on garanteeritud!

Aadress: Pärnu maantee 209a, 11622 Tallinn

Vahemeremaitsed restoranis Koho

Telliskivi loomingulisest atmosfääris tegutseb Koho, kus pakutav menüü on ennekõike vahemerehõnguline. Nii on menüüs oluline koht nii pastadel, pitsadel, samuti on hiljutise lisandusena tulnud menüüsse sinimerekarbid.

Kui rääkida vahemerehõngulistest magustoitudest, siis on ilmselt üks kõigi lemmikuid sealsest köögist tiramisu. Just seda Kohos nautida saadki – pehme ja kreemjas dessert, kus mascarpone kreem, kakao, küpsis ja espresso loovad imelise koosluse.

Aadress: Telliskivi 60/1, 10149 Tallinn

Fotografiska metsapähklikreemi dessert

Ka meie järgmise soovituse leiab Telliskivist – restoran Fotografiska. Restoran kui tervik töötab 0-kulu põhimõttel – „lehest juureni, ninast sabani“. Oma tegevusega ei tekitata jäätmeid juurde ning toidu- ja joogivalmistamisel kasutatakse uudseid leidlikke viise, et kõik järele jäänud taaskasutada.

Restorani magusamenüü pakub avastamisrõõmu ja maitseid, mida mujal nautida ei saa. Näiteks tasub proovida metsapähklikreemi desserti šokolaadisorbeti, õlleraba-tatra õhiku ja õunasüdamiku balsamicoga. Väga põnevad maitsed ja kaunis serveering!

Aadress: Telliskivi 60a/8, 10412 Tallinn

Rudolfi taevalik mille-feuille

2020. aasta juulikuu lõpus avatud Rudolf restoran asub maalilise Kadrioru serval. Restoran võlub külastajaid suurepäraste Prantsuse köögi maitsetega ja maitseka interjööriga.

Kui soovid maiustada millegi eriti hõrguga, siis pead proovima Rudolfi mille-feuille’d ehk “tuhande lehe” desserti. Rudolfi versioonis on klassikaline keedukreem asendatud kevadise vanilje-astelpajukreemiga. Lisandiks veel värsked vaarikad ja taldrikult vaatabki vastu mõnus kevadine dessert.

Aadress: R.Tobiase 11-1, 10147 Tallinn

You may also like...