White Guide 2021 restoranid on selgunud!

thumb image

Põhjamaade tunnustatud restoranijuht White Guide on avaldanud 2021 aasta restoranisoovitused, mille sekka kuulub 82 kohalikku restorani. Tutvu parimatega ja pane laud endale kinni!

Iga aasta avaldab White Guide restoranijuht edetabeli restoranidest, mida soovitatakse külastada. Nimekirja jõudmisel ja toidukohtade hindamisel mängivad rolli maitsete iseärasus, toorainte kvaliteet, tehniline täpsus jne. Nõnda kujuneb vastav arvustus ja hinnang, mille põhjal restoran ühte võimalikest kategooriatest liigitatakse. Võrreledes möödunud aastaga on restoranide arv nimekirjas viiendiku võrra vähenenud, mida oli tavatu aasta puhul paraku oodata. Koroona on teinud restoranimaastikul omad korrektuurid, mistõttu on kokad pidanud see aasta eriti vaeva nägema, et enda menüüdega pildis püsida ja külaliste meeli võita. See on paljudel edukalt õnnestud, mida tunnistab ka kokku pandud White Guide edetabel.

White Guide jaotab edetablisse jõudnud restoranid viide erinevasse kategooriasse: Global Master Level, Master Level, Very Fine Level, Fine Level ja Recommended Level. Eestis on eriti kõrged punktid teeninud ja meistritaseme saavutanud lausa 6 restorani.

Kohalikud meistritaseme restoranid:

  1. 180 Degrees by Matthias Diether
  2. Ö
  3. Fotografiska
  4. Pädaste mõisa restoran Alexander
  5. Põhjaka Mõis
  6. GMP Pühajärvee restorani Peakoka Pool

White Guide poolt on soovituse ära teeninud ka paljud teised tasemel restoranid, kellest igaühel on midagi omanäolist pakkuda. Nimekirjast leiab nii vanu kalu kui ka alles hiljuti uksi avanud restorane (nt. Rudolf) ehk on mida järele proovida!

Väljavalitud restoranide sekka jõudsid:

Laitmatute naudinguteni!

You may also like...