Vaata, millised restoranid pälvisid Michelini toidugiidi tunnustuse

thumb image
Foto: 180° by Matthias Diether

Täna avalikustas tunnustatud Michelini restoranigiid need restoranid, kes Michelini salajastele inspektoritele enim muljet avaldasid. Esmakordselt Baltikumis anti ühele restoranile kaks tärni! Vaata siit, millised restoranid giidi pääsesid.

Michelini giid jõudis Eestisse esmakordselt alles eelmisel aastal, kui anti välja esimesed Michelini tähed. Sel aastal on häid uudiseid küllaga – listi on lisandunud nii mõnigi uus ja põnev nimi, tärne kellegilt ära ei võetud – vastupidi – üks restoran sai esmakordselt ühe tärni juurde!

Niisiis on avastamist ja avastamisrõõmu küllaga – valida saad tervelt 34 tunnustatud restorani seast. Oleme välja toonud 8 neist, mida iga toidugurmaan kindlasti külastama peaks – tärnirestoranid, eritunnustuse saanud restod ja värsked tulijad Michelini giidis.

Kaks tärni: 180° by Matthias Diether

Noblessneris tegutsev 180° by Matthias Diether on Eesti (ja Baltikumi) esimene kahe Michelini tärniga resto!

Avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga on 180° juba aastaid olnud Eesti maitserännakute üks kuumimatest sihtkohtadest. Kööki juhib saksa päritolu peakokk Matthias Diether, kes avaldas Michelini inspektoritele muljet visuaalselt muljetavaldavate roogadega, ülimalt hästi koos toimivate maitsete ja kõrge tehnilise tasemega.

180° pakub 4- ja 6-käigulist degustatsioonimenüüd. Istudes peakokalauas, avaneb intiimne vaade otse restorani kööki. Kümnekohalises ühislauas serveeritakse kõigile 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille käigus on võimalik jälgida lähedalt ka kogu toiduvalmistamise protsessi.

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

Üks tärn: NOA Chef’s Hall

Lisaks 180°-le sai tärnitunnustuse ka NOA Chef’s Hall, kus köögipoolt juhivad Executive Chef Tõnis Siigur ja peakokk Roman Sidorov.

Tallinna-Viimsi piiril asuv restoran on toidugurmaanide ja romantika otsijate üks lemmikuid. Mitmekäiguline degustatsioonimenüü on vaid üks osa kogemusest – sellele eelneb aperitiiv NCH romantilises ja lummava merevaatega lounge’s.

Michelini giidile avaldas muljet äärmiselt loominguline ja kütkestav 7-käiguline menüü, mis paistis silma originaalsete ja tekstuuririkaste maitsetega. Kõikehaarav ja unustamatu elamus on garanteeritud!

Aadress: Ranna tee 3, 12112 Tallinn

Bib Gourmand: Mantel ja Korsten

Kadrioru idüllist leiad sa armsa rohelise puumajakese, kus tegutseb restoran Mantel ja Korsten.

Michelini inspektoritele avaldas muljet Vahemere köögist inspireeritud menüü ja selle juurde suurepäraselt sobituv veinivalik. Restoran sai eraldi Bib Gourmand tähise, mis antakse väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega restoranidele.

Aadress: J. Poska 19a, 10126 Tallinn

Bib Gourmand: Lore Bistroo

Noblessneri sadamas tegutsev Lore Bistroo on kogukondlik kohtumispaik, mis on kujunenud üheks sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunktiks. Toidud on ideaalsed jagamiseks, pakkudes elamust ja põnevaid maitseid.

Michelini restoranigiid andis Lorele Bib Gourmandi tunnustuse – see on gurmaanide seas vägagi populaarne kategooria, kust leiad suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega restoranid.

Aadress: Peetri 12, 10415 Tallinn

Roheline tärn: Fotografiska

Telliskivis asuv Fotografiska on üks kahest restoranist, kes pälvis eritunnustuse Rohelise tärni näol, mis jagatakse kestlikule gastronoomiale pühendunud restoranidele.

Restoran töötab 0-kulu põhimõttel – „lehest juureni, ninast sabani“. Oma tegevusega ei tekitata jäätmeid juurde ning toidu- ja joogivalmistamisel kasutatakse uudseid leidlikke viise, et kõik järele jäänud taaskasutada.

Samale põhimõttele tuginedes pakub Fotografiska 4-käigulist erimenüüd, mille saab broneeringut tehes juba ette ära valida – nii oskab köök paremini arvestada kogustega ja tegutseda jätkusuutlikult.

Aadress: Telliskivi 60a/8, 10412 Tallinn

Uus tulija: Art Priori

Michelini giidi lisandus sel aastal paar uut restorani, keda möödunud aastal giidis polnud. Üks neist on vanalinnas tegutsev Prantsuse mõjutustega Art Priori.

Restoran oli vahepeal ajutiselt suletud, kuid on nüüd tagasi ja läbinud nii mõnegi uuenduse. Varasemast enam on fookuses Prantsuse ja Vahemere köögi maitsed. Alustades värsketest austritest ja kaaviarist lõpetades foie gras’ ja võis karamelliseeritud corvinaga. Tasub kohale minna ja ise kogeda!

Aadress: Olevimägi 7, 10111 Tallin

Uus tulija: Barbarea

Uue tulijana leiab Michelini giidist ka ühe äärmiselt põneva ja pealinlaste seas armastatud restorani Barbarea.

Koplis, Põhjala Tehases asuv restoran on Karjase saia pagarikoja õhtusel ajal toimetav teine nägu. Menüü inspiratsioon on maailma eri nurkadest kokku kogutud ning kõik toidud on mõeldud laudkonna vahel jagamiseks, et tekitada sõprade keskis arutelu ja emotsioone. Suurepärane restoran, kuhu sõpradega veinitama ja häid maitseid nautima minna.

Aadress: Marati 5, 11713 Tallinn

Uus tulija: Alexander

Uue tulijana leiab Michelini giidist ka tunnustatud Pädaste mõisa restorani Alexander.

Restorani esindusmenüüks on Saarte degustatsioon, mida Chef de Cuisine Achim Braitsch oma meeskonnaga uhkusega pakub.

Üheksakäiguline Saarte degustatsioon on inspireeritud Muhu ning ümberkaudsete Põhjala saarte köögi tavadest, väärtustades kohalikke traditsioone ja erinevate aastaaegade mitmekülgseid maitseid. 

Aadress: Pädaste mõis, 94716 Muhu

Michelini giid tunnustas ka neid restosid:

Tutvu kõigi restoranidega Michelin Guide’i lehel.

You may also like...