thumb image

Soovitus: 3 restorani, kus kalaroad ja mereannid on au sees!

Sellel suvel kostita oma keha kindlasti mahlakate, tervislike ja värskete mereanniroogadega!

Kalaroad on eestlaste toidulaual olnud alati põhjusega- mereandidest tehtud toidud pakatavad vitamiinidest ja headusest, olles suvel eriti sobiv roog kõhutäiteks. Siin on Sulle 3 restorani, kes pakuvad maitseküllast valikut meresaadustest.

The Nautilus Oyster Bar & Grill 

Tegemist on tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist.

Ehkki mereannirestoran Nautilus avati alles pool aastat tagasi, on restoran juba praegu populaarne koht, kus kohalikud ja turistid maitsvaid austreid, veini või šampanjat naudivad.

Lihtsalt suurepärane koht mereanni roogade armastajale mõistlike hindade eest!

Ka restorani interjöör mõjub silmatorkavalt stiilselt- briti restoranide disainist inspireeritud külluslik elegants avaldub igas detailis, mida kõigele lisaks kaunistab iga külastajat ukselt tervitav külalislahke personal.

Foto autor Kate Prihodko. Photo by Katie Food Photo

Menüüs leidub imelisi avastusi. Erilaadsete maitsetega austreid- grillitud austrid juustu ja mädarõikaga, aasia stiilis austrid koos wakame ja ingveriga või tequila-laimi ja koriandri austri shotid, mida serveeritakse otse laimi mahlaga shoti klaasist.

Pearoogade alt võib leida aga näiteks homaari-rulli või grillitud kuldmerikogre türgiubade ja anšhoovise kastmega, olles vaid sissejuhatuseks mitmekülgsele menüüle.

Foto autor Kate Prihodko. Photo by Katie Food Photo

Võrratuid avastusi pakub ka Nautiluse veinikaart, kus avaneb rikkalik valik kvaliteetveinidest nii klaasi kui pudeliga.

Inspireerituna parimatest austri baaridest ja mereandide restoranidest Skandinaavias, Briti saartel ja USAs rõõmustab Nautilus külastajaid ausate hindade, sooja atmosfääri ja kõrge teeninduskvaliteediga.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pikk 36, Tallinn.

Finlandia Caviar Tallinn

 Finlandia Caviar Tallinn asub Tallinna vanalinnas. Tegemist on Tallinna esimese kaaviarirestoraniga ning lisaks on Finlandia Caviar Tallinna austrite valik üks Eesti parimaid!

Lauda toodavad hõrgutised on iga mereanni-armastaja unistus

Restoranis Finlandia Caviar Tallinn pakutakse külastajatele laia valikut erinevaid kõrge kvaliteediga kalamarja ning kaaviari sorte. Menüüvalikus on maailma parimad kaaviarid ning loomulikult ka delikatesside juurde sobivad kõrgtasemel šampanjad ja viinad.

Finlandia Caviar Tallinn restorani külastamiseks ei pea Sa olema austrite ega kaaviari ekspert. Kui sa pole varem kaaviari maitsnud, siis sea sammud julgelt Finlandia Caviar Tallinn restorani suunas, et saada osa just sellest õigest maitseelamusest. Restorani personal on alati valmis külastajaid abistama kaaviari ja ka sobivate jookide valikul.

Erinevas valikus kaaviar on au sees

Finlandia Caviar Tallinn restoranis on unikaalne elamus garanteeritud: seda nii algajale meredelikatesside austajale kui ka juba vanale kalale, kes otsib mõnusat kohta, kus nautida kaaviari, austreid ja häid jooke.

Finlandia Caviar Tallinn on restoran koos poenurgaga

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Väike-Karja 1, Tallinn.

Dirhami Kalakohvik

 Dirhami Kalakohvikus hoolitseb toidupoolise eest tunnustatud peakokk Joel Kannimäe. Peakoka sõnul on Dirhami kohviku menüüst kaks kolmandikku just kalatooted, sest mereäärse asukoha tõttu on värske kala alati saadaval.

Peakokk Joel Kannimäe.  Lisaks hõrkudele kalaroogadele, mis valmistatud kohalikust kalast pakutakse kvaliteetse tooraine saadavusel ka näiteks tuuna, austreid, vähipüügihooajal vähki või hoopis surströmmingut

Olulisel kohal on ka teiste kodumaisete toorainete kasutamine. Seetõttu käib peakokk näiteks metsasaadusi korjamas ning säilitab neid, et oleks vajadusel alati võtta. Kala on menüüs vahelduv, sest oleneb, mida meri parasjagu pakub. Mingid road on aga nädalast nädalasse endised, sest kliendid tulevad just oma lemmikuid roogasid nautima. Oma koht on menüüs ka paaril liharoal ning ka magusaarmastajad saavad Dirhami Kalakohvikus oma osa.

Lisaks maitsvale toidule on Dirhamil pakkuda ka unustamatut päikeseloojangut ja vaadet merele ning Osmussaarele

Mereäärsel kohvikul on avamisest peale olnud erinevaid nimesid, muuhulgas Dirhami Suvekohvik, Rannakohvik, Sadamakohvik ja ka Maailmalõpukohvik. Viimane just seetõttu, et Dirhami sadamast vaade merele tekitab tunde, et oledki jõudnud maailmalõppu. Tallinnast Dirhamisse kulub autosõidul umbes kaks tundi, kuid juba ainuüksi vaate pärast tasub see sõit ette võtta. Lisaks saab muidugi hõrgutavaid maitseelamusi nautida. Dirhami Kalakohvikuga koos tegutsevad ka sadam, külalistemaja ja kalatööstus. Dirhami Kalatööstus valmistab ja turustab kvaliteetseid kalatooteid Eesti kaubamärgi Fish Gourmet all.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Dirhami küla, Lääne-Ligula vald.

Veel restorani uudiseid...