Soovitus: 3 restorani, kus kalaroad ja mereannid on au sees!

thumb image
Foto: Nautilus Oyster Bar & Grill

Sellel suvel kostita oma keha kindlasti mahlakate, tervislike ja värskete mereanniroogadega! Siin on sulle 3 restorani, kes pakuvad maitseküllast valikut meresaadustest.

Kalaroad on eestlaste toidulaual olnud alati põhjusega – mereandidest tehtud toidud pakatavad vitamiinidest ja headusest, olles suvel eriti sobiv roog kõhutäiteks. Kolm restorani, mis oleme välja toonud, on igaüks pisut erineva suunitlusega – kes pakub kohalikke, kes eksootilisemaid maitseid.

The Nautilus Oyster Bar & Grill: vanalinna pärl

Tegemist on tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Nautilus on populaarne paik, kuhu leiavad tee nii kohalikud kui ka turistid, et nautida maistvaid austreid klaasikese veini või šampanjaga.

Ka restorani interjöör mõjub silmatorkavalt stiilselt – briti restoranide disainist inspireeritud külluslik elegants avaldub igas detailis, mida kõigele lisaks kaunistab iga külastajat ukselt tervitav külalislahke personal.

Menüüs leidub imelisi avastusi. Erilaadsete maitsetega austreid ja mereanni taldrikuid – värsked austrid, tiigerkrevetid, Atlandi krevetid, erinevad merekarbid, kammkarbid ja isegi Bloody Mary austri shotid!

Pearoogade alt võib leida aga näiteks sinimerekarbid või grillitud valge kala pruuni või ja vahemere ürtidega, olles vaid sissejuhatuseks mitmekülgsele menüüle.

Foto autor Kate Prihodko

Võrratuid leide pakub ka Nautiluse veinikaart, kus avaneb rikkalik valik kvaliteetveinidest nii klaasi kui pudeliga.

Inspireerituna parimatest austri baaridest ja mereandide restoranidest Skandinaavias, Briti saartel ja USAs rõõmustab Nautilus külastajaid ausate hindade, sooja atmosfääri ja kõrge teeninduskvaliteediga.

Aadress: Pikk 36, Tallinn

Vinoteek Prelude: Saaremaal ootab sind ees põnev veinivalik ja hõrgud mereannid

Foto: Vinoteek Prelude

Hubase atmosfääriga veinirestoran Kuressaare kesklinnas kutsub osa saama oma põnevast veinivalikust ja ehedast saaremaise toidu kooslusest. Restoran on populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Toidud on loodud värskest, hooajalisest ja kohalikust toorainest. 

Menüüs on läbilõige parimast kohalikust kalast – siig, angerjas, ahven, lest, kilu ja palju muud. Samuti on menüüs head-paremat ka lihasõpradele, näiteks punahirv, mahetall või hoopis toskaanapärane metssiga.

Foto: Vinoteek Prelude

Lisaks kohalikule toidule on menüüs ka austrid koos sinna juurde sobiva veiniga. Tasub mainida, et tegelikult on kõikidel roogadel menüüs olemas oma veinisoovitus, seega ei pea pead vaevama õige veinivaliku üle. 

Külastajate hinnangust kajastub rahulolu ning kiidetakse atmosfääri, teenindust ning muidugi ka toitu!

Aadress: Lossi 4, 93 816 Kuressaare

Dirhami Kalakohvikus on laud kalaroogadest lookas

Dirhami Kalakohvik asub Läänemaal, Noarootsis, Tallinnast pooleteist tunni autosõidu kaugusel. Mereäärsel kohvikul on avamisest peale olnud erinevaid nimesid, muuhulgas Dirhami Suvekohvik, Rannakohvik, Sadamakohvik ja ka Maailmalõpukohvik. Viimane just seetõttu, et Dirhami sadamast vaade merele tekitab tunde, et oledki jõudnud maailmalõppu. 

Dirhami kohviku menüüst moodustavad kaks kolmandikku just kalatooted, sest mereäärse asukoha tõttu on värske kala alati saadaval. Kala on menüüs vahelduv, sest oleneb, mida meri parasjagu pakub.

Lisaks kohalikule kalale on olulisel kohal ka teiste kodumaiste toorainete kasutamine, seda peamiselt Läänemaa metsadest, taludest ja farmidest. 

Foto: Dirhami Kalakohvik

Kalakohvik on ideaalne peatuspaik nendele, kes soovivad nautida merd ja mereäärset idülli ning saada sealjuures osa ka parimatest maitsetest. Kel on soov pikem nädalalõpp nende pool veeta, saab ööbida Dirhami külalistemajas, mis asub kohvikust mõnekümne meetri kaugusel – mereäärne nädalalõpu idüll!

Aadress: Dirhami Sadam, Dirhami küla, 91214 Lääne-Nigula vald

Veel restorani uudiseid...