Soovitus: 3 restorani, kus kalaroad ja mereannid on au sees!

thumb image

Sellel suvel kostita oma keha kindlasti mahlakate, tervislike ja värskete mereanniroogadega! Siin on Sulle 3 restorani, kes pakuvad maitseküllast valikut meresaadustest.

Kalaroad on eestlaste toidulaual olnud alati põhjusega – mereandidest tehtud toidud pakatavad vitamiinidest ja headusest, olles suvel eriti sobiv roog kõhutäiteks. Kolm restorani, mis oleme välja toonud, on igaüks pisut erineva suunitlusega – kes pakub kohalikke, kes eksootilisemaid maitseid.

The Nautilus Oyster Bar & Grill: vanalinna pärl

Foto autor Kate Prihodko

Tegemist on tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Nautilus on populaarne paik, kust leiab nii kohalikke kui turiste maistvaid austreid, veini või šampanjat nautimas.

Ka restorani interjöör mõjub silmatorkavalt stiilselt – briti restoranide disainist inspireeritud külluslik elegants avaldub igas detailis, mida kõigele lisaks kaunistab iga külastajat ukselt tervitav külalislahke personal.

Menüüs leidub imelisi avastusi. Erilaadsete maitsetega austreid ja mereanni taldrikuid – värsked austrid, tiigerkrevetid, Atlandi krevetid, erinevad merekarbid ja kammkarbid ja Bloody Mary austri shotid!

Pearoogade alt võib leida aga näiteks sinimerekarbid või grillitud kuldmerikogre pruuni või ja vahemere ürtidega, olles vaid sissejuhatuseks mitmekülgsele menüüle.

Foto autor Kate Prihodko

Võrratuid leide pakub ka Nautiluse veinikaart, kus avaneb rikkalik valik kvaliteetveinidest nii klaasi kui pudeliga.

Inspireerituna parimatest austri baaridest ja mereandide restoranidest Skandinaavias, Briti saartel ja USAs rõõmustab Nautilus külastajaid ausate hindade, sooja atmosfääri ja kõrge teeninduskvaliteediga.

Aadress: Pikk 36, Tallinn

Vinoteek Prelude: põnev veinivalik, kohalik kala ja austrid

Hubase atmosfääriga veinirestoran Kuressaare kesklinnas kutsub osa saama oma põnevast veinivalikust ja ehedast saaremaise toidu kooslusest. Restoran on populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Toidud on loodud värskest, hooajalisest ja kohalikust toorainest. 

Menüüs on läbilõige parimast kohalikust kalast – siig, angerjas, ahven, lest, kilu ja palju muud. Samuti on menüüs head-paremat ka lihasõpradele (hirv, metssiga ja tall).

Lisaks kohalikule toidule on menüüs ka austrid koos sinna juurde sobiva veiniga. Tasub mainida, et tegelikult on kõikidel roogadel menüüs olemas oma veinisoovitus, seega ei pea pead vaevama õige veinivaliku üle. 

Külastajate hinnangust kajastub rahulolu ning kiidetakse atmosfääri, teenindust ning muidugi ka toitu!

Aadress: Lossi 4, 93 816 Kuressaare

Dirhami Kalakohvik:

Fotod: Dirhami peakokk @markkeerd Instagram

Läänemaal Dirhami külast tegutseb Dirhami Kalakohvik, kus toidupoolise eest hoolitseb peakokk Mark Keerd, kes eelmise aasta teisel poolel meeskonnaga liitus. Dirhami kohviku menüüst moodustavad kaks kolmandikku just kalatooted, sest mereäärse asukoha tõttu on värske kala alati saadaval.

Olulisel kohal on ka teiste kodumaisete toorainete kasutamine. Kala on menüüs vahelduv, sest oleneb, mida meri parasjagu pakub. Mingid road on aga nädalast nädalasse endised, sest kliendid tulevad just oma lemmikuid roogasid nautima. Oma koht on menüüs ka paaril liharoal ning ka magusaarmastajad saavad Dirhami Kalakohvikus oma osa.

Mereäärsel kohvikul on avamisest peale olnud erinevaid nimesid, muuhulgas Dirhami Suvekohvik, Rannakohvik, Sadamakohvik ja ka Maailmalõpukohvik. Viimane just seetõttu, et Dirhami sadamast vaade merele tekitab tunde, et oledki jõudnud maailmalõppu. 

Autosõit Tallinnast Dirhamisse võtab küll natuke aega, kuid juba ainuüksi vaate pärast tasub see sõit ette võtta. Lisaks saab muidugi hõrgutavaid maitseelamusi nautida. Dirhami Kalakohvikuga koos tegutsevad ka sadam, külalistemaja ja kalatööstus. Dirhami Kalatööstus valmistab ja turustab kvaliteetseid kalatooteid Eesti kaubamärgi Fish Gourmet all.

Aadress: Dirhami Sadam, Dirhami küla, 91214 Lääne-Nigula vald

Maitseelamusteni!

Veel restorani uudiseid...