Rannarestost Michelini maitseteni: Siigur restoranide suur ülevaade

thumb image

OKO, POKO, NOA, NOA Chef’s Hall.. Ilmselt on Siigur restode nimed sulle tuttavad ja oled mõnda neist ka ise külastanud – on ju neid kokku tervelt kaheksa üle Eesti! Tegime neist ülevaate – kõik Siigur restoranid leiad siit!

Kõige tuntum Siigur Grupi restoran on ilmselt NOA Chef’s Hall. Michelini tärniga pärjatud restoran on üks kahest Eesti restoranist, mis nii kõrge rahvusvahelise tunnustuse üldse kunagi saanud on.

Kuid Siigur restoranide nimekiri ei piirdu vaid NOA Chef’s Halli ja kõrvalasuva NOA restoga. Siin on ülevaade kõigist kaheksast restoranist, mida muuseas ühendab peale hea toidu veel üks huvitav fakt. Pea kõigil neist restodest on võrratu merevaade!

Tuljak: Imelised maitsed ja päikeseloojangud

Stiilipuhas restoran, tipptasemel köök, lummavad vaated. Pirita teel asuval Tuljakul on pakkuda nii mõndagi ja nii on tegemist populaarse restoraniga õhtustamiseks või nädalavahetuse nautimiseks. Menüü, mis muide sai Michelini restoranigiidilt Bib Gourmandi* märgise, on kombinatsioon Eesti, Aasia ja Vahemere köögist. Mereanniraviool ahvena, kreveti ja tomati-velouté’ga või hoopis ratatouille suvikõrvitsa, trühvlijuustu, kitsejuustu ja tomatinektariga on mõned näited haaravast menüüst.

*Bib Gourmand ehk restoran, kus saab võimalikult hea hinna eest nautida imelisi maitseid. 2023. aastal anti Bib Gourmand märgis vaid viiele Tallinna restoranile.

Aadress: Pirita tee 26E

OKO: Mõnus rannaresto Viimsis

Järgmine Siigur restoran viib meid Viimsisse, Haabneeme randa. Seal tegutseb restoran OKO, mõnus suvise vibe‘ga restoran, kus nautida kerget lõunat, värskendavat jooki või ka pidulikku õhtusööki. Menüü on lihtne ja maitsev, kus suur osa on naturaalse juuretisega taignast valmistatud pitsadel.

Tee märge kalendrisse: 30.05 leiab aset OKO Riviera mereäärsete õhtusöökide avaõhtu. Sind ootavad OKO resto peakoka Sander Kaljuvee erimenüü ning lüürilised rütmid ja meloodiad, mida esitab võluv SHIRA. Sellele kõigele maalivad tausta panoraamakendest avanevad vaated merele ja loojuvale päikesele.  

Aadress: Kesk tee 27, Viimsi

NOA: Helge restoran Tallinna ja Viimsi piiril

OKOst paar kilomeetrit Tallinna suunas leiame järgmise Siigur resto – NOA. Sealt avanev erakordne merevaade Tallinna vanalinna siluetile, helge ja põhjamaine interjöör ning põnevad ja tipptasemel maitsed on põhjus, miks restorani aina tagasi tullakse.

Menüüst leiad toidud, mille jaoks kokad on inspiratsiooni leidnud laiast maailmast. Koostisosad on naturaalsed, täpselt nagu materjalid, mida restoran kasutab hubases, kuid samas eklektilises interjööris. Nii nagu Tuljak, on ka NOA üks Bib Gourmandi restodest, kus tasemel toitusid hea hinna eest nautida.

Aadress: Ranna tee 3

Paju Villa: Nõmme soe ja hubane pärl

Järgmine restoran viib meid Nõmmele, Vabaduse puiesteele. Paju Villa esindab puhast juugendarhitektuuri – oma nime on ta saanud Karoline Paju järgi, kelle nõudliku ning stiilipuhta käe all maja pea sada aastat tagasi valmis.

Paju Villa ühendab eneses ajatu elegantsi ning koduse soojuse ja külalislahkuse. Siin oled sa alati oodatud, olgu eesmärgiks romantiline õhtusöök või lõuna pere ja väikeste lastega.

Aadress: Vabaduse pst 88

Haapsalu Kuursaal: Suvised üritused ja kontserdid Haapsalus

19. sajandi Vene keisrikoja ja Peterburi kõrgklassi lemmikkoht on täna, 2024. aastal saanud hoopis uue kuue – pisut prantslaslik ja nõudlikult pirtsakas, et üllatada kõiki kohalikke ja suvel Haapsalusse saabuvaid külalisi. Haapsalu Kuursaali oled alati oodatud – suvitama, kontserdile või romantilisele pulmapeole. Menüü tervitab sind uute ning värskete maitsetega.

Oleme toitudes ühendanud oma pikaajalised oskused köögis ja toonud siia just need maitsed, mis meile merelähedusega seostuvad, lisades ekstra särtsu meie jaoks hoopis uues, haapsalulikus võtmes.

Haapsalu Kuursaal

Kuna tegemist on suverestoga, siis avanevad tavabroneeringud õige pea – juba mai lõpus. Ent juba on võimalus soetada pileteid restos toimuvatele eriõhtusöök-kontsertidele. Rita Ray, Kadri Voorand kui ka Anett x Fredi on mõned esinejad selle suve kontsertide nimekirjast. Vaata kõiki Haapsalu Kuursaalis tulekul üritusi.

Aadress: Promenaadi 1, Haapsalu

TOKO: Restoran Tartus, Emajõe kaldal

Siin on midagi tartlastele – Emajõe-äärne restoran TOKO. Tegemist on mõnusa restoraniga, mis alustas hooajalisena, ent on sellest aastast kasvanud välja aastaringseks restoraniks.

Lisaks lummavatele Emajõe-vaadetele on TOKO eripäraks ehedad puuküttega grillil valmistatud maitsed. “Hokkaido” kammkarbid lillkapsa ja trühvliga, tako krõbekana ja vürtsidega ning pardirind hollandi kastmega on vaid mõned näited isuäratavast menüüst. Telli kõrvale kokteil või vein ahvatlevast joogimenüüst ja elamuslik õhtu täis mõnusaid maitseid on garanteeritud!

Aadress: Vabaduse pst 1c, Tartu

POKO: Suverestoran Pärnus

Ja nüüd suundume Pärnusse, kus on suviti avatud rannaresto POKO. Tegemist on slow fast food restoraniga, kus saavad kokku tänavatoidu retseptid, restoraniköögi distsipliin ja iga resto pereliikme poolt lisatud armastus.

Suur osa menüüst on juuretisega valminud pitsadel ning muidugi värskendavatel jookidel, mida soojal suvepäeval eriti mõnus nautida on.

Aadress: Ranna puiestee 11a

NOA Chef’s Hall: Michelini tärni restoran

Listile paneme punkti absoluutse tipprestoga – veidike ebamaine ja salapärane NOA Chef’s Hall.

Michelini tärniga pärjatud restorani eesotsas on Executive Chef Tõnis Siigur, köögipoolt juhib Head Chef Roman Sidorov. See on restoran kõigile, kes soovivad maitsemeeli hellitada millegi tõeliselt erilisega. Olgu see tähtpäev või lihtsalt uute ja põnevate maitsete kogemise soov – NOA Chef’s Hall pakub garanteeritult meeldejäävat elamust.

Aadress: Ranna tee 3

You may also like...