Ülevaade: 4 Kadrioru hubast restorani

thumb image

Kadrioru lossi, pargi ja Russalka monumendi kõrval pakub Kadriorg veel palju avastamisväärset. Näiteks põnevad söögikohad, mida saabuva suve ootuses avastada.

Teeme ülevaate neljast omanäolisest restoranist, mis kõik Kadrioru linnaosas paiknevad ning sõbralikult külalisi tervitavad.

Mon Repos

Kadrioru pargi mereäärses servas paiknev Villa Mon Repos asub väärika ajalooga suvitusrajoonis. 2016. aastal renoveeriti hoone ning taastatud sai selle endine hiilgus. Kaasaegne interjöör on kokku sobitatud ajalooliste detailidega.

Eriilmeline maja on külastusväärne nii seest kui väljast. Suveks avatud väliterrass juba ootab inimesi päikeseliste ilmadega mõnulema.

Ning südamega tehtud toidumenüü on oma viimaseid lihve saamas, et alates 8. maist mitmekülgse suvemenüüga külalisi rõõmustada ja selle kõrvale sobituva kokteilikaartiga üllatada. Alljärgnevalt mõned näited hõrgust suvemenüüst:

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Narva mnt 92, Tallinn.

Mantel ja Korsten

Armsas puumajas toimetav Mantel ja Korsten pakub Vahemere tuultest kantud autorikööki, mis pakatab põnevatest toidumõtetest ja joogimaitsetest.

Kevadiselt on terve menüü värskenduskuuri läbinud. Ideedest ei ole menüü koostamisel ilmselt puudust tulnud, kuna ainuüksi roogi vaadates hiilib söögiisu ligi. Järgnevalt mõned näited:

Mantel ja Korstna menüü puhul on alati olnud väga tähtis nii maitse, kui ka lihtsus ja loomulikkus, millega kodune ja võõramaine tooraine moodustavad harmoonilise terviku. Uuenenud kevadmenüü pakatab värsketest, tsitruselistest maitsetest, esindatud on ka kompleksemad rammusamad kombinatsioonid.

Uuenenud menüü keskendub palju mereandidele ja erinevatele kalaroogadele. Tähelepanu saavad kindlasti ka Eesti käsitööjuustud ja näiteks piimašokolaadi-mousse rabarberivahuga.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: J.Poska 19a, Tallinn.

Salt

Peakokk Vladimir Proskurnini juhitav restoran SALT (eesti keeles: Sool) on Kadrioru tõeline toidupärl. Pakutakse progressiivset hingega tehtud toitu ja jooki.

Soojal ajal on avatud ka suveterass, kus peatuda, et näiteks klaasike mõne väiketootja veini mekkimiseks tellida või lihtsalt kvaliteetse kohvi kõrval kevadlinnukesi jälgida.

Mai on restoranis kuulutatud šampanjakuuks, mille vältel on SALTis võimalik proovida siinmail ennenägematuid šampanjanaudinguid koostöös Chocolate&Champage käsitöö šampanjadega.

Terve kuu vältel on šampanjavalikus igal nädalal midagi erilist, täpselt nii nagu ka SALT restorani toidumenüüs, mis pidevalt uueneb ja põnevaid vaheldusi pakub.

Jooksvalt muutuvatel uudistel saad silma peal hoida nende Facebooki lehel, kuhu ilmub peagi ka info 31. mail toimuva eriilmelise pop-up ürituse kohta Sakus Harjumaal.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Vase 14 , Tallinn.

Villa Thai

Üle 17. aasta Kadriorus tegutsenud Tai ja India köögi restoran toimetab oskuslike Nepaali kokkade käe all. Aasia köögi maitsevalik on põhjamaainimestele kohasemaks muudetud, kuid soovi korral on loomulikult võimalik Tai ja India köögi autentset tulisust kogeda.

Restorani menüü on tõeliselt mitmekesine. Peale lõunapakkumiste on a la carte menüüs peaaegu 100 erinevat rooga. Nii eelroogi, salateid, supper, mereande, taimetoite, kana-, pardi-, sea-, lambaliharoogi, riisi- ja nuudliroogi, lastemenüüsid ja magustoite, lisaks traditsioonilisi leibu jpm.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Vilmsi 6, Tallinn.

Maitseelamusteni,
-DinnerBooking Eesti


Veel restorani uudiseid...