Ülevaade: 4 Kadrioru hubast restorani

thumb image
Foto: Mantel ja Korsten

Kadriorg on vaieldamatult üks kaunimaid piirkondi Tallinnas! Siin on ülevaade neljast omanäolisest restoranist, mis kõik Kadrioru linnaosas paiknevad ning sõbralikult külalisi tervitavad.

Kadrioru lossi, pargi ja Russalka monumendi kõrval on Kadriorg koduks kümnetele mõnusatele restodele ja kohvikutele. Jalutuskäigul jäävad tee peale ette mitmed toredad kohad ajaloolistes hoonetes, kuhu kohvile või lõunapausile minna. Et aga valik lihtsam oleks, oleme välja toonud neli hubast restorani, kuhu koos sõprade või kaaslasega einestama minna.

Mon Repos: Elegantne peatuspaik ajaloolises suvitusrajoonis

Kadrioru pargi mereäärses servas paiknev Villa Mon Repos asub väärika ajalooga suvitusrajoonis. 2016. aastal renoveeriti hoone ning taastatud sai selle endine hiilgus. Kaasaegne interjöör on kokku sobitatud ajalooliste detailidega.

Foto: Mon Repos

Mon Repos’ menüü torkab silma huvitavate roogadega – mitmete toitude algne retsept pärineb sajanditetagusest ajast. Kuna restoranil on nii pika ajalooga maja, taheti ka toidud sellega kuidagi siduda. 

Hetkel on restoranis saadaval sügismenüü, kus oma koha on leidnud ka mahlased kõrvitsad, krõbedad kartulid ja muidugi sügisele kohustuslikud – kukeseened!

Aadress: Narva mnt 92

Mantel ja Korsten: Vahemere köögist inspireeritud maitsed

Foto: Mantel ja Korsten

Peale jalutuskäiku kaunis Kadrioru pargis sobib õhtusöögiks suurepäraselt Mantel ja Korsten, mis asub pargi vahetus läheduses 5 minuti kaugusel. Armsas puumajas toimetavast restoranist õhkub soojust ja positiivust ning kollased toonid disainis toovad pimedasse sügisilma mõnusat vaheldust.

Restoran pakub Vahemere tuultest kantud autorikööki, mis pakatab põnevatest toidumõtetest ja joogimaitsetest. Inspiratsiooni on saadud ka sügisest ning menüüs leiavad kasutust nii kõrvits, tšilli, maapirn kui ka metsaseened.

Ideedest ei ole menüü koostamisel ilmselt puudust tulnud, kuna ainuüksi roogi vaadates hiilib söögiisu ligi. Osavalt on kombineeritud kodune ja võõramaine tooraine, mis kokku moodustavad harmoonilise terviku.

Aadress: J. Poska 19a

Salt: Kulinaarne elamus Saltist

Foto: Salt restoran

Pisikesi ja armsaid restorane on Kadriorus veelgi, üks neist on Salt. Avatud köögi ja õdusa interjööriga resto on mõnus peatuspaik, et saada osa nii ahvatlevatest lõunapakkumistest kui ka jagamiseks mõeldud õhtusöökidest.

Restoran pakub progressiivset seltskondlikku toitu väikese ekstreemse fusiooni võtmes. Salti kokad ei pelga eksperimenteerida taimse toiduga, kasutatada erinevaid fermenteerimistehnikaid ja kombineerida eri maailmade kultuure koduste traditsioonidega.

Foto: @saltrestoran

Mida siis menüüst proovida tasuks? Erinevate köökide maitsetest annab hea ülevaate Salt Journey menüü, mis koosneb tervelt viiest käigust. Praegu saadavalolev menüü hõlmab endas nii Vietnami, Jaapani kui ka Brasiilia maitseid!

Aadress: Vase 14

7Ürti: Kodused road Kadrioru serval

Fotod: @seitseurti

Kadriorule omases armsas hoones peidab ennast ka 7Ürti, kuhu sisse astudes tervitab esimese asjana ahjust välja võetud sooja leiva lõhn. Restoran on tegutsenud nüüdseks veidi üle viie aasta, saades alguse peakokk Janek Villermanni visioonist luua restoran, kus leiab ka kaugemate kultuuride ja tavade mõjutusi.

Restorani menüü on ahvatlusi täis – alustades merekarpidest valge veini kastmes lõpetades Hispaaniast pärit populaarse paellaga. Kaunilt serveeritud roogade hulgast leiab ka kodusemaid toite nagu näiteks vanaema kodune kotlet tüümiani, kartulipüree ja veinikastmega või hoopis pelmeenid ürdivõiga.

Aadress: J.Vilmsi 45

Veel restorani uudiseid...