Reisisoovitus: Suurepärased maitseelamused Riias

thumb image

Plaanid nädalalõpu naabrite juures Riias veeta? Siin on 6 Riia restorani, mida tasub külastada. Loe lähemalt!

Teise riiki sõites tekib kohapeal enamasti küsimus – kus on parimad söögikohad? Isegi kui selleks riigiks on naaberriik Läti, võib harval külastajal väga hea söögikoha otsingutel pea üsna sassi minna. Teadaolevalt on Riia Baltikumi suurim pealinn, seega leiab sealt ka väga suurel hulgal erinevaid söögikohti lihtsamatest bistroodest tippklassi restoranideni. Millist neist aga külastada tasub?

Riia restoranid on viimastel aastatel suuresti arenenud. Tänu loovatele ja entusiastlikele peakokkadele leiab Riiast mitmeid maailmatasemel restorane. Oma osa saavad nii traditsioonilisemate kohalike toitude kui ka põnevate rahvusvaheliste roogade austajad.

Toome eraldi välja kuus Riia restorani, kus on suurepärane maitseelamus garanteeritud. Vaata lähemalt, vali oma lemmik ja broneeri kohad. Labu apetīti!

Vincents

Restoran Vincents avas uksed juba 1994. aastal ning on tänaseks tõusnud Baltikumi restoranide tippu. 2017. aasta restoranigiidi White Guide Nordic nimekirjas on Vincents 30 parima Baltikumi restorani hulgas esimesel kohal. Vincents on kuulus ka mujal maailmas, olles muuhulgas võõrustanud nii prints Charles’i, Elton Johni kui ka Jaapani keisrit.

Vincents asub 15-minutilisel jalutuskäigul Riia vanalinnast. Restorani peakokk Martins Ritins teeb tihedat koostööd mitmete Läti väiketalunikega, et valmistada toit võimalikult värsketest ja kodumaistest toorainetest. Seetõttu muutub restorani Vincents menüü igal nädalal pakkudes hetkel saadaolevaid puuvilju, juurvilju, marju ning seeni.

Aadress: Elizabetes iela 19, Riia

Broneeri kohad Vincents'is ➤

Muusu

Restoran Muusu annab edasi aastate jooksul kogetud kulinaariaväärtusi ja -kogemusi. Muusus hinnatakse ilu ja mugavust ning pööratakse tähelepanu detailidele. Restorani sisustus järgib põhjamaiseid trende – selged jooned, telliskiviseinad, linased materjalid ja puit.

Muusu söögipoole eest vastutab peakokk Kaspars Jansons, keda peetakse üheks parimaks peakokaks Riias. Muusu menüü põhineb tänapäeva Euroopa klassikalistel roogadel, kuid jätab ruumi ka uutele ideedele ning hooajalistele lisanditele – kõrgelt väärtustatakse kohalikku ja värsket toorainet.

Aadress: Skarnu iela 6, Riia

Broneeri kohad Muusus ➤

3 Pavari

3 Pavari ehk 3 Kokka avas uksed 2011. aastal. Restorani eesotsas on kaks tuntud peakokka – Mārtiņš Sirmais ja Ēriks Dreibants. Nagu nimele kohane, toimetab köögipoole peal veel ka kolmas kokk – Artūrs Trinkuns. Restoranis hakkab silma avatud köök, mis annab võimaluse ka külastajatel toiduvalmistamisest osa saada. Toidud taldrikul on omamoodi kunst, mis on peaaegu liiga ilus, et süüa.

Restoran 3 Pavari kogus avamisejärgselt üsna kiirelt populaarsust ja valiti 2013. ja 2014. aastal Läti parimate restoranide hulgas kolmandaks. Hoolimata edulennust hoiab restoran siiski tagasihoidlikku joont olles endiselt sama sõbralik ja külalislahke.

Aadress: Torna iela 4, Riia

Broneeri kohad 3 Pavaris ➤

Restoran 3

Mõnusalt kaasagese ja hubase restorani 3 eesotsas toimetavad tunnustatud peakokad Juris Dukaļskis ja Ēriks Dreibants. Peakokkade sõnul on kogu toit valmistatud armastusega.

Restoranis kasutatakse naturaalseid ja hoolikalt valitud toiduaineid, mille päritolu on alati vastavuses talundus- ja kalandusregulatsioonidega. Koos ekspertidega otsitakse üles kõige unikaalsemad maitsed, mis on omased vaid meie regioonile. Seetõttu on Restorani 3 toit veelgi kaasaegsem ja erilisem.

Aadress: Kaleju iela 3, Riia

Broneeri kohad restoranis 3 ➤

Valtera

Valtera restoran on esimene Lätis, kus pakutakse kaasaegset Läti kööki, mis põhineb vaid kohalikel toorainetel, nagu piim, juurviljad, liha, kala ja puuviljad. Restorani interjöör kajastab Läti maastikke ning annab edasi ehedat, kuid lihtsat maahõngu. Toite pakutakse lisaks taldrikutele ka puidul, kivil ja keraamilistel nõudel. Valteras saad tunda end mitte kliendi, vaid kauaoodatud külalisena.

Peakokk Valters Zirdziņš loob pidevalt uusi ja originaalseid retsepte, et külastajatele veelgi paremaid maitseelamusi pakkuda. Seni, kuni tuleb kohalikelt talunikelt uusi toiduained, on ka Valteras alati erilised ja puhtad maitsed.

Aadress: Miesnieku iela 8, Riia

 Muusu TERASE

Restoran Muusu TERASE on ülal mainitud restorani Muusu nn noorim õde. See avar ja hubane restoran paikneb Daugava jõe paremal kaldal. Uue restorani eesotsas on tunnustatud peakokk Kaspars Jansons ja tema parem käsi Juris Latišenoks. Kaks toidugurmaani armastavad kasutada oma kodumaa vetest ja metsadest saadud ande ning olulisel kohal on toidu kvaliteet. Lisaks panevad kokad toiduvalmistamisse ka omalt poolt särtsakaid ideid, et pakkuvad veelgi põnevamaid maitseelamusi. Külastajad saavad nautida toiduvalmistamise protsessi avatud köögi söegrillilt.

Restorani jõeäärne asukoht pakub väljas istudes alati imeilusat vaadet ning eriti mugavalt võib end tunda Muusu TERASE pehmetel diivanitel siseruumis.

Aadress: Eksporta iela 1A, Riia

Broneeri kohad Muusu TERASE-s ➤

 

You may also like...