Intervjuu: Taskukohane ja kodune kohvik Sesoon

thumb image

Kalamajas Niine tänaval paiknev kohvik Sesoon avas uksed veidi enam kui kolm ja pool aastat tagasi. Sesooni mõnus atmosfäär ja mitmekülgne ning taskukohane menüü kutsuvad einestama nii Eestist kui ka välismaalt. Rääkisime kohviku peakoka ja omaniku Maia Smõslovaga Sesooni menüüst, pühapäevastest brantšidest ja muust põnevast.

Kuidas kirjeldaksite Sesooni menüüd?

“Menüü on vahelduv ja muutub neli korda aastas – nagu nimi ka ütleb, kasutame toorainet vastavalt hooajale. Kõik leiavad midagi oma maitsele. Meil on kolm eelrooga – kalast, lihast ja taimetoidust. Sama ka võileibadega. Taimetoiduvõileival kasutame tavaliselt leiba, mis on laktoosi- ja gluteenivaba. Samuti on kolm suppi. Salati saab igaüks ise vastavalt oma soovile ja maitsele komplekteerida. Pearoogasid on kolm rühma – kolm rooga kalast, kolm lihast ja kolm taimetoidust.”

sesoon

“Ka desserte on kolm, millele lisaks on pakkuda jäätisekokteilid ja päevakoogid. Igaüks leiab kindlasti midagi oma maitsele. Meie jaoks on väga oluline, et hinna-kvaliteedi suhe oleks paigas.”

Mida võib leida pühapäevastelt brantšidelt?

“Igal pühapäeval on meil uus erimenüü. On ka toite, mis korduvad pühapäevast pühapäeva. Nagu ka tavamenüüs, on siin kolm kuni neli kala-, liha- ja taimetoitu. Lisaks on näiteks omlett, pajaroog või lasanje. Samuti on viis magustoitu.”

“Brantši hind täiskasvanule on 12€, lapsele 6€. See sisaldab lisaks toidule ka kohvi, teed, piima, morssi ja vett. Süüa võid nii palju, kui jaksad. Brantšiga alustame kell 11 ja ootame külalisi kogu päeva.”

Milline on Teie lemmikkoostisaine?

“Mina isiklikult eelistan kõige rohkem kala. Kasutan seda nii eelroogades, suppides kui ka pearoogades. Samas on meil siin ka mingid toidud välja kujunenud, mida me ei saa menüüst välja jätta, sest need on klientide lemmikud. Üks nendest on kookossupp, mida meie kliendid jumaldavad. Müüme päevas seda suppi vähemalt 20 liitrit. Teine selline toit on läätsepada.”

sesoon

Kust saate uusi ideid?

“Ma ei oskagi öelda, kust uued ideed tulevad. Raputan varrukast välja. Aeg-ajalt mõtlen ikka, et tahaks teha ägedamaid ja keerulisemaid asju, kuid meie kontseptsioon rõhub lihtsusele ja volüümile. Kõik toidud on lihtsasti valmistatud ja kiiresti teostatavad. Eestis on praegu piisavalt palju fine-dining restorane. Meie pakume lihtsaid, kuid maitsvaid toite.”

Kust tuleb teile kõige rohkem välismaiseid uudistajaid?

“Väga palju käib Soome kliente. Üldse Skandinaaviast on kõige rohkem külastajaid. Samuti tegelikult ka Venemaalt. On tulnud ka sakslasi, prantslasi, hiinlasi. Igalt poolt käib kliente. Oleme ka küsinud, kuidas nad meid üles leidsid. Avamisjärgselt leidsid mitmed siia tee turismibussiga mööda sõites. Praegu saadakse eelkõige infot läbi blogide.”

Mis on praeguse vihmase ilmaga parim magustoit?

“Sõltub maitsest. Praegu on meil sügismenüüs koogilaadsed desserdid. Näiteks pähkli-tiramisu, mis ei ole päris klassikaline kohviga immutatud tiramisu. See on aga samamoodi kihiline – pähklibiskviit, keedukreem, maapähklijäätis ning kirsimoos. Sügisene magustoit on veel kõrvitsa-õunamahla jäätisekokteil.”

sesoon

Mis on hea peakoka kolm omadust?

“Esiteks peab olema loovust. Ilma selleta on peakokal väga raske. Peab olema oskus delegeerida tööd. Ei tohi mõelda, et teised ei saa hakkama ja peab kõike ise tegema. Peakokk peab julgustama teisi. Tähtis on oskus meeskonnas töötada. Meil on väga hea köögimeeskond ja väga hea saalimeeskond, seega on meil super inimesed tööl, kes oskavad meeskonnas töötada.”

Kas Sesoonis saab ka eraüritusi korraldada?

“Meil toimub siin aastas kuskil 9-10 kinnist üritust. Sel suvel oli siin kolm pulma, päris palju korraldatakse ka jõulupidusid. Ruumi on palju, ametlikult on saalis 93 istekohta, kuid vahel oleme ka terrassitoolid kõik kasutusele võtnud. Vajadusel saab ka ülakorruse aatriumit kasutada. Teeme ka kodu-catering‘e.”

majavein

Broneeri kohad Sesoonis ➤

 

You may also like...