Restoran 180° by Matthias Diether on järjepidevalt külastajate lemmik

thumb image

2018. aasta augustis uksed avanud restoran 180° asub Kalamaja põhjatipus, Noblessneri sadamas, kaugel eemal linnamürast ja igapäevasest sagimisest. Michelini tärniga pärjatud saksa päritolu peakokk Matthias Diether on siia loonud positiivselt üllatava gurmee-oaasi, mille kohta jagub klientidel vaid kiitvaid sõnu.

Järjepidev kvaliteet ja areng

Restoran on personaalselt hubane ja kliendile lähedane, ning tundub, et see tõesti töötab. Kogenud peakoka taktikepi alla töötav, avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga 180° on kiiresti tõusnud Eesti maitserännakute kuumaks sihtkohaks.

Meie kontseptsioon oli, et inimesed asetseksid restoranis tasapinnalt üleval pool. Justkui teatris, et oleks hea ülevaade laval toimuvast. Lavaks on meil  loomulikult restorani köök ning peaesinejateks kõik köögis orgaaniliselt toimuv.” Peakokk Diether lisab: “… Inimesed soovivad üha enam restorani tulles suhelda mitte ainult lauda tuleva teenindajaga, vaid saada kontakti köögiga, et rääkida toidust, veinist, kokanduskunstist.

Külastajate poolt armastatud

DinnerBookingu külastajatelt järjepidevalt väga kõrgeid hinnanguid saava restoranina on 180° ennast toidunautlejate seas kuust kuusse tõestanud. Näiteks kirjeldab restorani külastanud Villem oma kogemust järgnevalt:

Selgelt Tallinna parim toiduelamus. See polegi “vana Tallinn”, see on Kopenhaagen, Bilbao, London. Puhtad, nauditavad maitsed, sobilikud kooslused. Hoolimata väga kõrgele kvaliteedistandardile on meeldiv, et teenindus ja õhkkond pole segavalt peenutsev ega punnitatud. Tänud teenindajale, … ja mõistagi peakokale sooja tervituse eest .., meelde jääb väga hea toiduelamus. Keep up the good work and stars are in sight!

Tõnis võtab oma kogemuse kokku aga järgnevalt:

Suured tänud rõõmsale meeskonnale ning eriti peakokale! Kasutan ainult ülivõrdeid ning soovitan tungivalt külastada. …

Tähelepanu igas detailis

Peale avara vaate Noblessneri sadamale, pakub restorani siseinterjöör ka maitsekat atmosfääri: kokteilideks ja suupisteteks loodud lounge- ruum ning kirjeldamatult tasakaalukas elegants, mis väljendub kõikjal, kuhu pilk peatub.  “Algselt oli kogu restorani ala üks suur ruum, ent otsustasime tuua läbi täiendavate vaheseinte ruumi värvikust juurde.” Personaalsus ja läbimõeldud lahendused aitavad siinjuures külastuskogemust sujuvalt tervikuks muuta.

Eelmise aasta teises pooles restorani külastanud Reimo kirjeldab kogetut järgnevalt:

Väga meeldiv elamus A-Z-ni. Kõik on läbi mõeldud, kliendile kerge ja vahetu.

Kohaliku tooraine hõrk olemus

180° peakokk paneb oma töösse kogu südame. “Peakokana tahan ma saavutada köögis alati suurimat võimalikku maitsesügavust. … Teen tehnoloogiliselt maksimumi, et seda saavutada.“ See kõik ilmestab, et kui midagi kirega teha, siis ei jää see teistel märkamata.

Praegusel hooajal pakkumises olevate degustatsioonimenüüde huvitaivad maitsekoosluseid on mitmeid. Näiteks kammkarp-vasikas-juurseller, härjapõsk-kaaviar-partinaak või hirv-savoy kapsas-ebaküdoonia. Võimalik on tellida ka taimset degustatsioonimenüüd, mille hulgast võib leida maitsecombosid nagu: munakollase raviool-tomat-artišokk, punane kapsas-sinep-õun või peedi triloogia, jm. Ning kuna tegu on hooajaliselt muutuva köögiga, siis tasub mainida, et juba märtsis muutub kogu degustatsioonimenüü. Seega on viimane aeg selle talve maitsekoosluseid proovima minna.

Reserveeri laud ette

Võimalik on einestada kas individuaallauas, kus saab valida 6- või 4-käigulise degustatsioonimenüü vahel. Või siis 180° Peakokalauas, mis pakub erilist õhtusöögikogemust avanedes vaatega otse restorani kööki. Kümnekohalises ühislauas serveeritakse kõigile 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille käigus on võimalik jälgida lähedalt ka kogu toiduvalmistamise protsessi.

Õhtusöögiks saab laua reserveerida pooltunni täpsusega teisipäevast laupäevani alates kella 18.00 kuni kellani 21.00. Restoran ise on avatud kuni 11ni õhtul.

Broneeri laud õhtuelamuseks ➤

Aadress: STAAPLI 4, NOBLESSNERI SADAM, KALAMAJA, TALLINN

You may also like...