Dirhami Kalakohvik ehk kulinaariapärl “maailma lõpus”

thumb image

Varasemalt on Noarootsis Dirhami sadamas asuval Dirhami Kalakohvikul olnud erinevad nimed nagu Dirhami Suvekohvik, Sadamakohvik, Rannakohvik ja ka Maailmalõpukohvik. Viimane just restorani erilise asukoha tõttu. Oma praeguse nime sai kohvik-restoran tänu värskele kalale, mida kõrvalolev meri pakub. Dirhami kalakohvikuga koos tegutsevad ka Dirhami sadam, külalistemaja ja väike kalatööstus. Dirhami Kalatööstus on Eesti kvaliteetkaubamärgi Fish Gourmet kalatoodete valmistaja ja turustaja. Dirhami Kalakohviku köögipoole eest vastutab peakokk Joel Kannimäe.

kalakohvik

Põhjaka mõisa ühel asutajatest, peakokk Joel Kannimäel on Noarootsiga oma side. Kannimäe kasvas üles Dirhami lähedal Tuksi külas, seega on see kant peakokale eriti hingelähedane.

Kuna Dirhami puhul on tegemist vana kalurikülaga ja sealne sadam on toiminud juba aastakümneid, on kalapüük ikka aegade algusest põhitegevus olnud ja toidu lauale toonud. Menüüd uuendab Kannimäe mitu korda kuus: “Vahetame umbes poole menüüst igal nädalal välja. Mingid toidud on siiski sellised, mida ei saa välja jätta, sest külastajad tulevad just neid sööma. Muidugi oleneb ka, millist kala meri hetkel pakub, kasutame vaid väga värsket kala. Kindel lemmik on kõigil kindlasti lest.

Ka ülejäänud toiduained peavad olema värskelt valminud: “On oluline, et kõik oleks kohapeal valmistatud. Ka leib ja sai. Säilitame ka erinevaid metsasaadusi, näiteks riisikaid, pihlakaid, et oleks vajadusel kohe võtta. Minu jaoks tähendab Eesti köök kohaliku tooraine kasutamist,” lisab Kannimäe.

kalakohvik
__

Dirhami kalavalik  10,50€

Dirhami Kalakohviku nn firmaroaks peab peakokk eelrooga “Dirhami kalavalik”, mis võimaldab proovida mitut erinevat värsket kala – lõhet, sprotte ja piprakilusid. Kala serveeritakse koos kohapeal valmistatud leiva ja prantsusepärase brioche’iga.

Peale kalaroogade on menüüs oma koht ka paaril liharoal. Samuti saavad külastajad valida hõrgutavate magustoitude vahel. Suu teeb kindlasti magusaks Dirhami Kalakohviku hittmagustoit – ricottavahvel karamelli ja vaarikamoosiga.

Ricottavahvel karamelli ja vaarikamoosiga  5€

Restorani mereäärne asukoht pakub põnevust ka iga päev vahelduva merevaatega. Dirhami sadam on kogu aasta vältel jäävaba ja tormi eest kaitstud. Hoolikama silmaga külastaja võib mere ääres kohata ka hülgeid. Peakokk luges neid kokku lausa üheksa. Värskelt püütud hüljest pole Dirhamis seni veel valmistatud, kuid peakokk ei välista seda tulevikus.

Tasub silm peal hoida ka eriüritustel, sest aeg-ajalt toimub Dirhamis veiniõhtusööke ja ka näiteks vähipidusid, mis järjest enam populaarsust koguvad. Samuti käib kohvikus erinevaid artiste esinemas.

Luba endale lõõgastav nädalalõpp Noarootsis ja saa osa erilistest maitseelamustest!

Aadress: Dirhami, Lääne-Nigula vald, Läänemaa

Broneeri kohad Dirhami Kalakohvikus ➤

 

You may also like...