Toimetaja soovitab: Siin on Tallinna restoranid, mida kindlasti külastada

thumb image
Foto: Gianni

Tallinn on koduks sadadele ja sadadele väga headele restodele. Tihti tähendab see aga, et restorani valimine on paras peavalu – valikut on ju nii palju! Siit leiad DinnerBookingu toiduentusiastist toimetaja 5 soovitust.

Kuna ma puutun restodega igapäevaselt palju kokku, siis küsitakse minu käest tihti, et mis mu enda lemmikresto siis on. Aga sellele vastust leida ei olegi nii lihtne, kui arvata võiks. Häid ja ägedaid restorane on palju!

Samuti on mu lemmikud täiesti seinast-seina – alustades autentsest Itaalia õhtusöögist pastadega lõpetades Texase BBQ stiilis õllerestoga. Seetõttu usun, et järgnevast listist leiab igaüks mõne põneva resto, mida järgmiseks külastada! Head avastamist!

Restoranis
DinnerBookingu turundusassistent Triin on suuuur toidusõber, mistõttu külastab ta restorane võibolla liigagi tihti!

Põhjala Tap Room – õllerestoran, kuhu sõpradega einestama minna

Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Põhjala Tap Room on üks neist restoranidest, kuhu oma välismaalt külla tulnud sõbrad viia, sest avastamisrõõmu on palju ja Eesti õllemaailmaga saab seal suurepäraselt tutvuda. Nimelt on tegemist ütlemata põneva õllerestoraniga, mille ruumidest leiab lisaks ka pruulikoja, sauna ning õlle- ja suveniiripoe.

Ja nagu õllerestole kohane, pakub Põhjala Tap Room suurt valikut erinevaid vaadiõllesid alustades Põhjala IPAdest kuni hoolikalt valitud külalisõlledeni. Tegemist on tõelise õllesõbra paradiisiga!

Ent ka toidumenüü on väga hea ja ainuüksi toidu pärast soovitan restot külastada – menüü lipulaevaks on ehe Texase BBQ maitsvate liharoogadega. Lisaks leiad veel erinevad maitsvad ampsud, suured soojad võileivad ja ahvatlevad road nagu Chilli Cheese Dog ja topelt juustuburger friikatega. Täidab ka kõige tühjema kõhu!

Aadress: Peetri 5, 10415 Tallinn

Om.House – naudi ahvatlevaid Aasia maitseid ja kokteile

Kui otsid mõnusat Aasia köögi restot, kus saaks kõrvale ka värskendavaid kokteile nautida, siis soovitan Om.House’i. Tegemist on omamoodi peidetud pärliga Rotermanni kvartalis, mida paljud veel ehk külastanud ei ole – uksed avati poolteist aastat tagasi, mil erinevad piirangud alles hakkasid võimust võtma.

Om.House’i menüü on põnev ja elegantne ning toidud mitte ainult ei näe ilusad välja, vaid ka maitsevad sama hästi. Kui külastad restot esimest korda, on valiku tegemine suisa keeruline – erinevad stir fryd, sushi, ramenid või hoopis grillroad… kindel on see, et avastamisrõõmu jagub ka järgmisteks külastusteks!

Aadress: Rotermanni 18/2, 10111 Tallinn

PÄRIS – klassikaline Prantsuse köök keset Tallinna

Tallinnas ei ole just palju 100% Prantsuse köögile pühenduvaid restorane, mistõttu on PÄRIS vägagi oodatud lisandus Eesti restoranimaastikul.

Möödunud aastal uksed avanud restoran võlub nii oma Prantsuse maitsete kui ka interjööriga. Uksest sisse astudes on esmane mulje justkui oleksid sattunud Prantsusmaale mõnda brasserie‘sse ja koheselt jääb silma eht-prantsaslik keraamilistest plaatidest põrand.

Ja menüü – sealt leiad nii ahvatlevad mereannid nagu värsked austrid ja sinimerekarbid kui ka röstitud vuti ja foie gras. Ühesõnaga kõik, mis Prantsuse restos olema peaks. Samuti soovitan PÄRISesse minna ka lihtsalt mõnusaks kohvikuelamuseks – erinevad pagaritooted ja küpsetised on seal tähtsal kohal.

Aadress: Maakri 30, 10145 Tallinn

Barbarea – laudkonna vahel jagamiseks loodud menüü

Eklektilise menüüga Barbarea on restoran, mida lihtsalt pead külastama – toidud on imelised, teenindus sõbralik ja üldmulje tervikuna väga äge. Kuna Barbarea on Karjase saia õhtune teine nägu, siis saad menüüd nautida vaid õhtusel ajal.

Mida aga toidukaardist tellida? Suur osa menüül on juuretisega valmistatud pizzadel, seega soovitan kindlasti mõnda neist proovida. Samuti on kõik toidud ideaalsed laudkonna vahel jagamiseks. Väikestel taldrikutel saad tellida näiteks nii röstitud porgandid kitsejuustuga, burrata röstitud hapusaiaga kui ka tacod salsaga.

Soovitus: Kui pead lugu mahe toorainest, siis otsi menüüst üles tärniga märgitud road (mida on palju!). Nendes roogades on kasutatud mahetalude- ja tootjate toorainet.

Aadress: Marati 5, 11713 Tallinn

Gianni – saa osa tõelistest Itaalia maitsetest

Kui otsid restot erilisemaks õhtusöögiks või mõne tähtpäeva tähistamiseks, siis soovitan igati Itaalia kööki pakkuvat Giannit. Resto on tegutsenud juba üle kümne aasta ja on aastast-aastasse säilitanud oma kõrge kvaliteedi, pakkudes võrratuid Itaalia maitseid.

Juhul kui kahtled, kas toidud on ikka sama head nagu Itaalias kohapeal, siis on hea teada, et köögipoolt juhib itaallasest peakokk Costantino Veglianti. Seega võid kindel olla, et köögist saabuvad lauale ainult kõige autentsemad road!

Kuna menüü on Itaalia restole kohaselt pikk ja ahvatlev, siis on roa valik sedavõrd keerulisem. Et saaksid ehtsa Itaalia kogemuse, siis alusta mõne antipastiga nagu carpaccio – õhukesteks viiludeks lõigatud kala/liha või prosciutto. Loomulikult ei puudu menüüst ka meie kõigi lemmikud road – pastaroad ja pitsa. Ehedad Itaalia maitsed on garanteeritud!

Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

You may also like...