Kuhu minna: Rotermanni kvartali 7 hubast restorani

thumb image

19. sajandil tööstuspiirkonnana tuntud alal asunud tööstushooned– tärklise-, piirituse-, laua- ja makaronivabrik, leiva-, jahu- ja kruubiveski, soolaladu jm on tänaseks päevaks muudetud kaasaaegseks arhitektuuri-, kultuuri ja ärikeskusete tsooniks.

Südalinna, sadama ja vanalinnaga piirnev kvartal on stiilselt elegantne ja funktsionaalselt moodne. Ning loomulikult ei puudu piirkonnast ka omanäolised söögikohad.

Lumivalgeke ja 7 poialpoissi

Rotermanni kvartal on uudse Eesti nägu. Ka söögikohad peegeldavad kvartali olemust, pakkudes külastajatele mitmekülgset valikut põnevaid toiduvõimalusi. Järgnevalt teeme ülevaate seitsmest kihvtist restoranist, mida Rotermanni kvartalis külastada.

1/7 – R14

Rotermannist ei puudu loomulikult hästivarustatud veinirestoran. Koht kvaliteetveini ja eheda vahemeremõjutustega toidu austajatele on loodud otse kvartali südamesse.

foto | Marek Metslaid

Andeka peakoka Helen Andema juhtimisel arendatakse maitserikast toidumenüüd, mille kõrval on oluline roll ka joogikaartil. Maitse ja veinikooslused luuakse peakoka ja sommeljee koostöös vastavalt kandvale ideele, et söök ja jook ennast parimal moel täiendaksid.

foto | Marek Metslaid

Broneeri restoranielamus ➤


2/7 – Ö

Põhjamaine loodus, ettearvamatud aastaajad, külm ja hall Läänemeri, sügavad metsad ja nende maagilised saadused, talunikud ja väiketootjad, jahimehed ja kalurid, puhas õhk ja must muld – kõik see ja veelgi enam on Saaremaise päritoluga restorani Ö inspiratsiooniks.

Tegu on fine-dining kogemusrestoraniga, mille maitsemenüüde parimaks nautimiseks soovitatakse varuda 2-4 tundi. Rõivastusstiiliks on smart casual. Seega lühikesed püksid ja sandaalid võiks koju jätta, kuid pintsak ei ole seejuures härradel nõutud. Restoranis õhtustamisega harjunud lapsed on vanematega koos teretulnud, kuid eraldi lastemenüüd ei pakuta.

fotod | Ö

Valikus on kaks põnevat menüüd: ‘Maitseteekond’ (7 käiku) ja ‘Maitserännak’ (11 + juust käiku). Mõlemaid menüüsid saab loomulikult tellida ka hoolikalt sobitatud joogivalikuga. Loe lisaks toidukäikudest siin.

Broneeri restoranielamus ➤

fotod | Ö

3/7 – Kaks Kokka

Restoran Ö vahetus läheduses asub nende sõsarrestoran Kaks Kokka, mis casual-dining restoranina pakub peensusteni lihvitud unikaalseid roogi, millest igal on oma lugu ja emotsioon.

fotod | Alina Birjuk

Restorani köök ja meeskond on ühine restoraniga Ö, mis omab White Guide’i kõrgeimat rahvusvahelist tunnustust Global Masterclass. Terves Baltikumis on vaid 2 selle taseme restorani: Ö ja Noa Chef’s Hall.

Kaks Kokka restoranimenüü sisaldab erinevaid snäkke, eel- ja põhiroogu ja magustoite. Ning lisaks pakutakse ka 5-käigulist maitsemenüüd, mida samuti koos sobitatud joogivalikuga tellida saab. Loe täpsemalt menüüst.

Broneeri restoranielamus ➤

foto | Alina Birjuk

4/7 – Sfäär

Rotermanni kvartali Mere pst. pooleses osas asuv restoran Sfäär paistab silma oma Skandinaavialiku väljapeetusega.

Toomas Läätse autoriköök Tõnis Vindi loomingust inspireeritud avaras ruumis koos Kokomo röstikoja värske kohviga moodustab karge harmoonia maailmaköögist, mis külastajaid nii kohvile, kui ka õhtusöögile kutsub.

Igal laupäeval pakutakse restoranis ka kosutavat brunchi. Hommikul alatest kella 11.30st kuni 16.00ni pealelõunal saadaoleva menüü kohta leiab täpsemalt infot Sfääri Facebookilehelt.

Broneeri restoranielamus ➤


5/7 – Pull

2016 aastal asutatud Pulli loojateks on 3 grillmeistrit: Enn Tobreluts, Hanno Kuul ja Andres Tuule. Kombineeritult mitmekümneaastase kogemusepagasiga kolmik omab toidu- ja restoranimaailmas palju teadmisi ja need kõik on ka restorani Pull sisse toodud.

Mitmekülgse menüü põhirõhk on liharoogadel – kvaliteetsetel steikidel, madalal kuumusel küpsetatud lihal. Lisaks serveeritakse Pulli kuulsat parti, aga ka mereanni paellat on võimalik soovi korral menüüst tellida.

Broneeri restoranielamus ➤

foto | restoran Pull

6/7 – Nomad Resto

Hea tooraine = hea toit. Justnimelt kvaliteet on Nomad restorani prioriteet. Restoran eelistab võimalikult palju eestimaist, kuna kodune toit on ikka ja alati parim toit. Peale kvaliteedi on Nomadis oluline ka elamus tervikuna – eesmärgiks pakkuda midagi enamat, kui vaid toitu. Mõeldud on ka pisematele detailidele, et saavutada harmooniline kooslus maitsetest, välisilmest, serveeringust ja teenindusest.

foto | Lauri Laan
foto | Lauri Laan

Mainitud holistiline avatus kajastub loomulikult ka menüüs, mille peakokad Oleg Belousov ja Alexandr Traigel kokku on pannud.

Menüüst leiab laia valiku eel- ja pearoogi, salateid ja magustoite. Lisaks ka suppi ja jagamiseks mõeldud suuremaid toiduartikleid nagu 1,2kg kaaluv tomahook-steik või Nomad Poulet ehk terve kana. Mõlema ooteajaks on orienteeruvalt 45 minutit.

foto | Lauri Laan

Broneeri restoranielamus ➤


7/7 – Urban Bar Tallinn

Peale kosutavat õhtusööki Nomadis on hea võimalus oma õhtut pikendada samas hoones asuvas Urban Bar Tallinnas, mis keskse pea-baarmeni laua, imeliste kokteilide, maitsva toidu ja mõnusa meluga positiivselt aega veetma kutsub. Urban Baris toimub tihti ka erinevaid kultuuri ja muusikaüritusi, millel saab silma peal hoida siin.

foto | Urban Bar

Menüü sisaldab erinevaid tänavatoiduvalikuid, näiteks hiinapäraseid baosid ehk aurutatud pehmikuid krõbeda kana või veiselihaga, lisaks maitsvaid burgereid, praade, suupisteid ja magustoite.

Ning nagu ühele korralikule baarile kohane, pakutakse laia valikut erinevaid hõrke kokteile, veine, kuumi jooke ja kanget alkoholi.

Broneeri restoranielamus ➤


Maitseelamusteni!

Veel restorani uudiseid...