Restoranisoovitus: Tallinna vanalinnas avas uksed uus restoran

thumb image
Foto: Âme (fotograaf Lauri Laan)

Rõõmustav uudis toidugurmaanidele! Eesti restoranimaastikule on lisandunud uus nimi – restoran Âme. Tallinna vanalinna serval tegutsev elegantne restoran on kohustuslik igale toidusõbrale – toidud on loomingulised, kvaliteetsed ja imemaitsvad.

Sel sügisel avas Tallinna vanalinna serval, Nunne tänaval, uksed restoran Âme. Restorani prantsuse keelest pärinev nimi “Âme” ehk” hing” peegeldab restorani olemust võrratult. Restorani taga seisab andekas meeskond, kelle puhul on loovust ja kirge tunda igal sammul.

Käisime Âme’ga tutvumas – loe restorani kohta ja vaata, milliseid roogasid menüüst kindlasti proovida.

Võluvad ja rikkalikud maitsete kombinatsioonid

Tallinna vanalinnas tegutseva Âme’i köök on inspireeritud Prantsuse köögist, kus puhtad ja lihvitud maitsed on olulised. Menüüs on mitmeid erilisi roogasid, mis väljendavad kokkade loovust ja kirge toiduvalmistamise vastu. Toidud mitte ainult ei maitse hästi, vaid ka näevad ilusad välja.

Maitserännakut Âme’s alusta mõne isuäratava eelroaga, näiteks Gougère à la truffe ehk musta trühvli ja Comté juustuga profitroolidega. Imeliselt pehmed ja õhulised ampsud, kus kohtuvad võluvad ja rikkalikud maitsed.

Kindlasti tasub proovida ka langustiini bisque’i – Prantsuse päritolu kreemine supp, mida Âme kokad on täiustanud Argentiina krevettide, grillitud ananassi, türgi ubade ja safrani rouillega.

Uurisime Âme toitlustusjuhilt Kristiinalt, kas külastajatel on juba välja kujunenud ka lemmikud menüüst:

Firmarooga kui sellist on väga raske esile tuua, sest meil endil ja külalistel on kõigil oma lemmikud. Esile võiks siiski tuua Röstitud lillkapsas “à la Marrakech”, Hanerind “à l’orange” ja Mustjuur ja vasika harknääre “homage to restoran l’Artiste” – roog, mis on saanud inspiratsiooni Eesti ühest esimeset fine dining restoranist L’Artiste, mida juhtis tuntud tippkokk Imre Kose.

Kristiina Piiskoppel, restoran Âme toitlustusjuht

Veinisõpradele mõeldes on kokku pandud suurepärane veinikaart, kust leiad muuhulgas ka Coravin veinid, et saaksid kvaliteetveine klaasi kaupa nautida.

Âme taga seisab andekas meeskond

Loominguline ja lennukas menüü on kokku pandud Tõnis Saar Gastronomy poolt – Tõnis on toidugurmaanidele juba tuntud nimi, kes on pälvinud tunnustust nii Whiteguide’i kui ka Silverspooni poolt, olles nomineeritud Chef of the Year kategoorias. Restorani köögipoolt veab peakokk Stella Kurik, kes on oma kulinaarseid oskuseid lihvinud Michelini tärnidega pärjatud restoranides.

Kulinaarne tiim saab täiusliku täienduse Kristiinalt, kes vastutab toitlustusosakonna, sealhulgas teeninduse kvaliteedi ja korrektse etiketi eest. Kristiina on tõeline maailmarändur, kelle 23-aastane karjäär on olnud täis seiklusi ja põnevust – koos on ta töötanud nii Jamie Oliver, Neil Perry kui ka nüüd kodumaal Tõnis Saarega.

Tõnis, Stella ja Kristiina on koos loonud midagi tõeliselt erilist – kõrgete standarditega restoran, kus iga roog, alates isutekitajatest lõpetades pearoogade ja magusaga, peegeldab restorani suurt kirge toidu vastu. Suurepärane restoran, mida külastades on meeldejääv kulinaarne elamus garanteeritud!

Vaata menüüd

Aadress: Nunne 14, 10133 Tallinn

You may also like...