Kiire lõuna päeval, romantiline eine õhtul, veinibaar hilistel tundidel – La Prima Pizza

thumb image

Autentne sidrunipuu, vanust üle 50 aasta, toodud otse Toskaana päikese alt – just see väljapaistev puu on vaid vähem kui kuu aega avatud olnud La Prima Pizza vanalinna esindusrestorani südameks.

Puu eest hoolitsetakse seal hästi, külastajate eest aga veelgi paremini.

foto | Lauri Laan

Söögikoha loomise kandvaks ideeks oli luua koht, kus päeval saab kiirelt lihtsat ja kvaliteetset toitu. Õhtu saabudes muutub söögikoht romantiliseks Itaalia restoraniks ning hilisõhtul muundutakse omakorda hubaseks veinibaariks, kus õdusalt elava muusika saatel aega veeta.

Toidud ja joogid on menüüsse valitud itaaliast inspireeritult, täiustuseks valitud põhjamaised maitsed.

Vanalinnas asuva esindusrestorani näol on tegu juba toimiva mudeli laiendamisega. La Prima Pizza restorane leiab nii Kristiine, kui Rocca al Mare keskusest ning aadressilt Gonsori 31. Nüüdseks on võimalik kvaliteetpitsasid nautida ka mugavalt vanalinnas.

Kvaliteet kvaliteetselt

Esindusrestoranile kohaselt on menüü laiem, seda ka pitsade osas, näiteks leiab menüüst pikantse Calabriast pärit N’duja ja stracchiatella pitsa ning värske salatiga burrata pitsa.

Taignal lastakse kerkida vähemalt 12 tundi, enne, kui sellest pitsat valmistama hakatakse. Pitsakaste on kohapeal hoolikalt tehtud, tasakaalustades selle happelisust ja maitset. Kogu tooraine on premium kvaliteediga ja mis peamine – värske.

Sellele lisaks vaatab menüüst vastu lai valik erinevaid itaaliapäraseid eelroogi ja salateid, antipastisid, sinimerekarpe, kõrgekvaliteedilisest “karedast” pastast roogi mitmekülgselt sobitatud maitsetega, kõrvale kvaliteetseid keelekasteid.

Isuäratavaid itaalia magustoite pakub restoran samuti. Näiteks Pisast pärit retsepti järgi tehtud Tiramisut, Gelatot, Cantucci küpsiseid klassikalise Toskaana dessertveini Vin Santot‘ga ning valikut kondiitrite poolt kohapeal valmistatud torte.

Kogemustepüüdja kutse

Põneva nüansina, rohkem aasia köögist tuttav, iseküpsetamine on osaks ka itaalia köögile, nimelt on restoranis võimalik proovida 400C° kuumal laavakiviplaadil ise liha küsetada. Olgu selleks ka antrekoot, pardifilee tiigerkrevetid või grillitud köögiviljad. Elamus on garanteeritud. “Ise tehtud, hästi tehtud!”

Olemus

Väga olulisel kohal on kvaliteetne tooraine, ehedad, lihtsad maitsed, hubane atmosfäär ja sõbralik ent professionaalne teenindus. Lihtne, kuid samas väljapeetud. Kodune, kuid samas maitsekalt itaaliapärane restoran pakub konkurentsi linna teistelegi väljapaistvatele itaalia restoranidele.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Müürivahe 2, Tallinn

Maitseelamusteni!


Loe Tallinnas pakutavate itaalia maitsete kohta veel järgnevatest artiklitest:
Soovitus: Autentsed Itaalia restoranid Eestis
Uus restoran Tallinnas: itaaliapärane Ristorante Flavore

You may also like...