“Meie maja värsket pastat ja risotot tullakse ka kaugemalt proovima”

thumb image

Itaaliapäraste maitsete tare tervitab külastajaid vahemereköögiga lasnamäe alguses. Mia Via Coffee asub Harju maakohtust, Tallinna Teeninduskoolist ning Sikupilli keskusest moodustuva kolmnurga keskel, äsjavalminud Skyline hoones.

Uusarenduste keskele hubase söögikoha loonud Birgitt ja Priit teevad asja hingega. Perenaine vastutab köögipoole eest ning segab oskuslikult kokku Itaalia ja Eesti maitseid. Peremees annab maitsmisega omapoolseid hinnanguid ja abistab nii nõu kui jõuga. Külalistele pakutakse vaid seda, mis ka endale väga maitseb. Õhustik on vaba ning sundimatu.

Inspiratsiooni põhiallikana toob Birgitt välja reisimise, seda eriti Itaalias, kus kohtab tihti kadestamisväärselt tervet ellusuhtumist, pikki toidutraditsioone ning vabalt kulgevat elurütmi päikese ja mere sümbioosis, mis südamesse oma jälje on jätnud.
Kuigi põhjamaades võib valgust ja pidevalt lõõskavat päikest pisut nappida, siis on ka Eestimaal palju head ja kodumaist toorainet, mida vahemere maitsetega koos taldrikule panna. Kõrvale meeldiv seltskond, häid jooke – ja võib juhtuda, et leiamegi iseendast selle killukese päikest, mida positiivselt edasi kiirata.

Vahemere maitsetest kantud

Mia Via Coffee köök pakub oma valikus palju põnevaid vahemere stiilis roogasid, olles orienteeritud Itaalia köögile. Menüüst leiab nii värsket isetehtud pastat, mahlaseid salateid, traditsioonilisi itaalia pitsasid, risotot ning erinevaid mereande, s.h. sinimerekarpe, krevette, jm.

Pakutakse ka laia valikut prantsuse sugemetega quiche’e. Näiteks peedi-kitsejuustu või spinati-lõhe quiche. Tihti kiidetakse ka menüüs olevaid magus-teravat BBQ ribiliha ja pardifileed veinikastmes. Lisaks on “ kuulsust” kogunud Mia Via oma maja värske pasta ja risoto. “Neid tullakse juba ka teiselt poolt linna proovima.” mainib maja perenaine ja kokk Birgitt uhkelt.

Hõrgud kondiitritooted

Lisaks on restoranil oma kondiitrid, kes igal hommikul värskeid ja vastupandamatuid saiakesi, koogikesi jm head paremat küpsetavad. Tehakse nii panna cottat (2.9.-) kui tosca kooki (3.5.-). Saab ka klassikalist tiramisu kooki, mida tõsi küll mitte kõige traditsioonilisemalt purgis serveeritakse (3.5.-).

Väärtustades elu ilusaid elamusi

Söögikoha mantraks on liikuda stiilis – ‘Way of life…’, tuues kiiresse argiellu natuke rõõmu. Külalised on teretulnud, et võtta hetkeks aeg maha ja nautida tassikest espressot hommikul, toitvat lõunasööki lõunal või klaasi veini koos hea ja paremaga õhtuks.

Birgitt jätkab: “Me oleme võtnud Itaaliast ka suhtumise, et söömine on lisaks kõhu täitmisele ka omaette suhtluskultuur. Tullakse kokku koos sõprade, sugulaste või miks mitte kolleegidega, nauditakse head toitu ja klaasi veini. Leitakse see aeg tänapäevases kiires elutempos ja veedetakse mõnusalt aega. Me lubame, et meie juures saab alati kõhu täis ning klaasi head veini või tassi värskendavat espressot. “

“Me oleme võtnud seisukoha, et me ei vea menüüs näpuga järge, kui ei ole ühte rooga hetkel, siis on miskit muud maitsvat ja kui mitte kui midagi ei leia, siis juustu ja oliive saab alati!”, lisab perenaine naljatledes.

Pühapäeva brunch Prosecco‘ga

Nädalavahetusel on topelt põhjust Mia Via Coffee’d külastada. Nimelt pakutakse igal pühapäeval kosutavaid brunche ajavahemikus 11-14. Valikus on palju maitsvat – erinevad salatid, liha ja kalaga toidud, quiche, küpsetised, koogid, supp, soojad röstitud köögiviljad või pajaroog, pannkoogid moosiga, jogurt marjadega puuviljad. Kõrvale rüüpamiseks saab maitsevett, piima, morssi ning loomulikult ka klaasikese Proseccot, et brunch täielik oleks.

Broneeri laud brunchiks või õhtusöögiks siit ➤

Aadress: Lasnamae Tn 4a, Tallinn

Maitseelamusteni!

You may also like...