TOP 5: Juulikuu parimad restod asuvad Harjumaal

thumb image

Otsid inspiratsiooni oma järgmise restoranikülastuse planeerimiseks? Millised Eesti restoranid pälvisid möödunud kuul enim külastajate tunnustust? DinnerBookingu restoranikülastajate tagasiside põhjal reastame kõrgeimalt hinnatud restoranid ning esiviisik TOP5 on Teie ees:

5 ORE

“ORE-s kohtuvad maailmaköögi maitsepuhtus ja nüansirikkus. Toidud on tehnilised ja mitmekülgsed, atmosfäär kompromissitu ja hubane,” nii kirjeldab restoran iseennast ning tundub, et külastajad nõustuvad. Taktitundeliselt kokku sobitatud maitsete hindamisel, ei ole oldud kitsi. Sellega on ORE juulis, Eesti restorane külastavate inimeste hinnangute põhjal, 5. kohal.

Meil oli ääretult tore õhtu OREs. Kõik moodustas täiusliku koosluse – toit, interjöör, toidu serveerimine taldrikul ning üliprofessionaalne ning sümpaatne teenindus. Superluks elamus!

Kristiina, 16 juuli

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn.

4 RUHE

Imelise mereäärse terassiga õnnistatud Ruhe on mere nägu. Vastavalt ilmale on einestamise õhkkond ka erinev. Toidu kvalieet on seejuures aga pidevalt tasemel.

19. juulil Ruhes õhtustanud Piret on söögikoha pikaajaline külaline, kirjeldades enda tähtpäeva järgnevalt:

“Ruhe on minu lemmikrestoran ja juba 6 aastat järjest olen ma oma sünnipäeval veetnud õhtu selles imelises kohas. Menüü ei ole pikk, kuid söögi valimine on alati keeruline, sest kõik toidud on väga maitsvad.”

Suviste maitsete kogemiseks on Ruhes avatud nii maitsekas söögisaal, kui ka intiimne terrass. Looduse keskel hõrke maitseid nautida, see kõlab kui südasuve unistus, mille saab teoks teha pealinnast vaid pooletunnise autosõidu järel.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Harjumaa.

3 FARM

Juulis külastajate arvamuste põhjal kolmandale auhinnalisele kohale paigutunud restoran FARM tervitab suviselt erksa menüüga. Küsides juhataja Martalt restorani eredamate maitsete kohta, toob ta välja 3 põnevat rooga, mida külastades kindlasti proovida tasuks.

pildid / FARM
  • Vasakul / kirju salat värvilistest tomatitest punase sibula, aromaatsete ürtide ning Rae Meierei koorejuustuga
  • Keskel / ahjus küpsetatud söekartul murulaugu pesto ja hapukoorega (vegan)
  • Paremal / õrnalt paneeritud piimavasikafilee grillitud lõuna-eesti porgandite ja metsiku seeneraguuga

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Müürivahe 27b / Viru 11, Tallinn.

2 HÄRG

Kesklinnas Tornimäel maitseelamusi pakkuv Härg on juulis saavutanud auväärse teise koha. Eelmise aasta arvestuses 5dale kohale paigutunud restoran on suvel eriliselt õitsele löönund ning klientide kiitus kajastub eredalt ka tulemustes.

Juuli lõpus restoranis einestanud Merlin kirjeldab oma kogemust järgnevalt:

“Tulime elukaaslasega Härg restorani esimest korda, et et kohale pilk peale visata, kuna planeerisime seal om abielu registreerimise järgset lõunasööki korraldada. Saime, liialdamata, esmaklassilise teeninduse osaliseks. Nii teenindus, söök kui kogu elamus olid suurepärased. Ootame juba väga järgmist reedet, et teie juures oma tähtsat päeva tähistada!”

Palju õnne vastabiellunutele ning jääme põnevusega ootama, kuidas läheb restoranil Härg selle aasta üldarvestuses. Suve keskpaigas on tulemus tõeliselt märkimisväärne, sest nagu öeldakse: “külaliste kiitus on see kõige magusam”.

Magusaid, soolaseid, balansseeritult põnevaid ja toitvaid maitseid restorani menüüs jagub.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Maakri 21, Tallinn.

1 NOA Chef’s Hall

Tõnis Siiguri kvaliteet-restoranide lipulaev NOA Chef’s Hall tuntud ka kui NCH on jälle meie edetabeli tippu tõusnud. Möödunud aastal White Guide’i ‘parim restoran Eestis 2018’ ja ‘parim restoran Baltikumis 2018’ tiitlitega pärjatud restorani teod räägivad enda eest. 

18. juulil restorani külastanud Daniel võtab oma kogemuse kokku järgnevate mõtetega:

“Õhtusöök oli suurepärane – innovatiivne ja loov. Imemaitsev toit sobitatud kokku heade veinidega.”

Suurepäraste tulemuste juures mängib olulist rolli suurepärane tiim. DinnerBooking tunnustab külastajate nimel juulikuu parimaid nimeliselt. NCH’i võrratu kollektiiv on suviselt alljärgnev:

  • executive chef – Tõnis Siigur
  • head chef – Orm Oja
  • sous chef – Roman Sidorov,
  • chefs – Andres Felipe Neira Ceballos ja Laura Sillaots
  • head sommelier – Sander Kink
  • head of service – Scott Anthony Poynton
  • waiter/waitress – Rivo Alliku ja Karolin Sild

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Ranna tee 3, Tallinn.

DinnerBookingu pingeridade koostamisel võtame arvesse vaid reaalselt restorani külastanud inimeste arvamuse ning paneme selle põhjal kokku skoori, mis kuuepallisüsteemis peegeldab toidu kvaliteeti, teenindust, õhkkonda, üldist toiduelamust ning hinna-kvaliteedi suhet. Käesoleva artikli tulemused põhinevad juulikuu kogutud andmetel.

Maitseelamusteni!

You may also like...