White Guide 2023 restoranid on selgunud!

thumb image
Foto: 180 Degrees by Matthias Diether

Põhjamaade tunnustatud restoranijuht White Guide avaldas 2023. aasta restoranisoovitused, tuues välja TOP 30 restorani. Siit leiad valiku edetabelisse pääsenud restodest!

Iga aasta avaldab White Guide restoranijuht edetabeli restoranidest, mida soovitatakse külastada. Nimekirja jõudmisel ja toidukohtade hindamisel mängivad rolli maitsete iseärasus, toorainete kvaliteet, tehniline täpsus jne. Erilist tähelepanu pööratakse ka ideele ja kontseptsioonile.

Tutvu esiviisikuga ja vaata, millised restoranid teiste seas TOP 30 pääsesid.

TOP 5: Toidugurmaanile kohustuslikud restoranid

Esiviisiku moodustavad tõelised meistriklassi restod – näiteks juba aastaid tegutsenud 180 Degrees by Matthias Diether Noblessneris ja kauni vaatega Noa Chef’s Hall Tallinna-Viimsi piiril. Esimest korda on edetabelis Raplamaa restoran Soo, mis vaid ühe tegutsemisaastaga on jõudnud meistriklassi restoranide hulka!

Esikoha saanud NOA Chef’s Hall on restorani NOA veidike salapärane vend. Kui NOA on helgetes toonidest mereresto, siis samas hoones tegutsev Noa Chef’s Hall pakub hoopis teistmoodi elamust – tavapärase a la carte menüü asemel pakutakse elamusterohket 9-käigulist degustatsioonimenüüd. Restorani asukoht, mis pakub panoraamvaadet Tallinnale, lisab elamusele veelgi juurde ja tulemuseks on üdini lummav ja eriline kogemus.

TOP 5 restot:

  1. NOA Chef’s Hall
  2. 180 Degrees by Matthias Diether
  3. Fotografiska
  4. Soo
  5. Pädaste mõisa restoran Alexander

White Guide toob välja isikupärased restod üle Eesti

White Guide on kvaliteedi sümbol ja soovitab isikupäraseid restorane üle Eesti. Nii leiad edetabelist lisaks suurepärastele Tallinna restodele ka restorane Eesti teisest otsast – näiteks omanäolise Valgamaa restorani Kolm Sõsarat.

Kolme õe poolt püsti pandud restos on toidu tee mullast taldrikule kõige lühem – seda nii minutite kui meetrite poolest. Köögiviljad on kasvatatud maja taga kasvuhoones ja aiamaal, lambad ja veised kasvavad vaid paari kilomeetri kaugusel. 6-käiguline menüü on loomulikus kulgemises aastaaegade vaheldumisega ning pakub elamust, millesarnast teist Eestis ei leia.

TOP 30 restoranide sekka jõudsid teiste hulgas:

Vaata White Guide täielikku nimekirja siit.

You may also like...