Teatri ja toidu süntees Von Krahli Aias

thumb image

Von Krahl, Eesti taasiseseisvumisaja esimene erateater, on pioneer ja innovaator mitmes mõttes. Peeter Jalaka juhtimisel 1992. aastal avatud teatri lugu on pikk ja põnev. Kuid sellel me täna ei peatu.

Von Krahlis toimuvat võiks nimetada eri kunstide sünteesiks. Ka eri valdkondade sünteesiks. Teatri kõrval tegutseb Von Krahli baar, lisaks ka restoranid Vanaema juures, Vegan restoran V ja Von Krahli Aed. Ning justnimelt viimasest tuleb seekord pikemalt juttu.

Kõik artikli pildid / Von Krahli Aed

DinnerBookingul on rõõm teatada, et Restoran Von Krahli Aed on nüüdsest ka mugavalt broneeringuteks saadavalt otse DinnerBookingu veebis.

Mahe mõtlemine meelitab

Restoran väärtustab kohalikku, mahedat ning põhjamaiselt puhast toitu, mida tasakaalustatud variatsioonides külalistele serveeritakse.

Restorani üheks mantraks on veendumus, et värsket ja puhtast toidust saadav nauding on üks suuremaid, mida loodusel inimestele pakkuda on. Ning seda filosoofiat järgides püüab Von Krahli Aia tegus tiim oma oskuseid külastajatele ka vahendada.

Taimetoidu tugipunkt

Härra Jalakas on Von Krahli Aia olemust kirjeldanud järgnevalt:

Von Krahli Aeda on oodatud kõik: vegan ja omnivoor,paleofiil ja veinisõber, munk ja sübariit.
Siin saavad nad kõik oma toitumisharjumustele truuks jäädes kohtuda romantilises õhustikus ühise laua taga.

Meie hoone ajalugu ulatub Copernicu-eelsesse aega, mil maailm oli veel lapik, Kolumbus just sündinud ja guljašš ei olnud veel Ungarisse jõudnud.

Oma restorani asutasime aga ajal, mil öko tähendas enamuse jaoks snoobide kallivõitu harrastust ja taimetoit tervisehäiret. Veganlusest olid kuulnud täpselt 2 eestlast ja mõlemad töötasid meie köögis. Ometi just öko ja taimetoiduga me esimesena Tallinnas tegelema hakkasime. Ja teeme seda rõõmuga tänaseni.

Taimed on menüü peamise inspiratsiooniallikana väärikal aukohal. Seejuures ei ole tegu rangelt taimetoidurestoraniga, vaid harmoonilise söögikohaga, kus kõiki roogi on võimalik ise teadlikult tellida kas lihaga või lihata. Vabadus ise valida on iga indiviidi õigus ja võimalus.

Harmooniline interjöör

Loodust väärtustab ka Aia sisekujundus, milles on väga äratuntavalt maalähedased noodid kokku sobitatud arvukate potitaimedega, mis kõik tervikuna hubaselt ausa terviku moodustavad.

Mõtisklusi menüüst

Restoranimenüüst toome välja paljukiidetud Esna Talu kitsejuustukreemi peediga (7.5€), mille koostisse kuulub loomulikult kitsejuust, lisaks õllesiirup, aniisi rosinad ja köömne-peedikrõpsud.

Kitsejuustu ja peedi eelroog oli fantastiline.

Stephen 17.05.2019 (külastaja tagasiside)

Pearoogade valik on, nagu eelnevalt mainitud, binaarne. Valikus nii liha-, kui taimetoiduversioonid:

 • TURSK L, M, G VÕI LILLKAPSA STEIK L, M, V, G*
  Maapirni kreem, lehtnaeris, juurseller, vetikas
  16.2€ / 10.8€
 • PART G, L, M VÕI GRILLITUD KITSEJUUST M, G*
  Porgandi-estragonikreem, soe toortatra salat, kirsine punase veini kaste
  16.9€ / 11.4€
 • VEIS L, M VÕI HEINAPOISS L, M, V*
  Sibul, porgand, kukeseene rukkisoto, õllekaste
  18.8€ / 13.8€

*L-laktoosivaba, G-gluteenivaba, M-munavaba, V-vegan

Juuni lõpupoole, pööripäeva saabumise paiku, on oodata pöördumisi ka menüüs, mis suvisema suuna võtab. Seega, kui on kindel soov mõnda ülalmainitud hõrgutist proovida, siis väga pikalt mõelda ei tasukski. 🙂

Kõik joogimenüü tooted on mahemärgisega ja suur rõhk on kohalikul. Kööstöös mitmete väiketootjatega pakutakse erilisi joogielamusi, näiteks Lehe Pruulikojaga koostöös pakutakse maja õlut Pure Love. Maja värsket ja karget tikriveini tehakse Peenjoogivabrik Nudist abiga. Nudisti kaasabil valmib ka Sigismund Von Krahl ehk kerge humalaga kuiv õunasiider. Rohkem infot saab soovi korral ka otse teenindajalt küsida.

Teadlik tiim

Peale maitsva toidu on just teenindus Von Krahli Aia üks trump, mida külastajad väga tihti tagasisides esile toovad.

Näiteks võtab oma kogemuse 12. mail restorani külastanud Robin kokku järgnevate mõtetega: “Üks parimaid restorane, mida viimasel ajal külastanud olen. Taimetoiduroogade suur valik oli südantsoojendav. Ning oli ütlemata meeldiv kokku puutuda nii teadlike ja sõbralike teenindajatega”.

27.aprillil restoranis einestanud Teresa ei ole sammuti kiidusõnadega kitsi, mainides: “Ikka ja jälle leian tee tagasi Von Krahli Aeda, kuna teenindus, toit ja kogu elamus on lihtsalt super.”

Et ka ise teatrirestorani atmosfääri kogeda, saab restorani laua broneerida alljärgneval lingil:

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Rataskaevu 8, Tallinn.

Maitselamusteni!

You may also like...