Soovitus: Imelised suveterassid, kus värsket õhku ahmida

thumb image

Ahmida saab nii värsket õhku kui ka maitsvat toitu. Suvistel palavatel päevadel on lihtsalt asendamatu lõõgastus mõne hubase restorani või kohviku tagaaias, terassil või vaateplatvormil aeg maha võtta.

Üle Eesti leiab väga mitmeid toitlustusasutusi, kes suveks oma terassid ja aiad avavad. Toome ülevaatlikult välja 9 kihvti kohta, kus klaasi või kaks jahedat jooki, koos maitsva toiduga, mekkida. Valikusse võtsime 6 pealinna ning 3 Eesti eri nurkades (Pärnu, Kuressaare, Läänemaa) olevat terassi.

Tchaikovsky

Tallinna gurmeetoidu üks lipulaevu Tchaikovsky peidab elegantse Telegraafi maja kõrval terrassi, mis on justkui peidetud oaas vanalinnas, mida ümbritsevad ajaloolised müürid.

Terrassi saadab pikk ja põnev ajalugu. Kohe kõrval asub Euroopa vanim apteek – Rae apteek. Sellel talvel toimusid ka arheoloogilised väljakaevamised, mille käigus avastati veel vanu müüre, poti kilde ja vanu münte, kuid tänaseks päevaks on need turvaliselt mulla alla jäetud.

foto / Tchaikovsky

Terrassil serveeritakse nii lõuna- kui ka õhtusöögi menüüd. Väga palju kiidetakse Kamtchatka krabi pelmeene forelli marja, spargli ning dijoni beurre blanc kastmega. Taimetoidu sõpradele on samuti valikut.

Lisaks huvitav käsitöökokteilide valik s.h. erinevad suvised spritzerid nagu Limoncello spritzer ja ka alkoholivabad kokteilid, näiteks majalimonaad rababerberist.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Vene 9, Tallinn.

ORE

Rikaliku taimeoaasiga Ore terrass asub keset südalinna. Mahedalt keset kiiret sagimist, kuid stiilselt taimedega eraldatud, et tunda ennast turvaliselt ja vabalt.

Terassil saab nautida Silver Saa autorikööki ja kohapeal valmistatud erinevaid limonaade. Näiteks on polulaarsed muraka, angervaksa- õuna, tikri- leedirõie, ebaküdoonia- oolongi tee. Samuti on saadaval mõnusaid suviseid kokteile ja ka Põhjala vaadipilsnerit.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn.

Pegasus

Tallinna vanalinnas tegustsev Pegasus on oma terassi poolselt peaaegu et legendaarseks saanud ning nii kohalike kui ka turistide poolt palavalt armastatud kohtumispaigaks, kus aeg maha võtta ja head toitu ja jooki nautida. Restoranist avaneb vaade Niguliste kirikule, ajaloolisele Harju tänavale ja sealsele rohelisele pargialale.

Restoran koos suveterrassiga mahutab istuma kuni 180 inimest. Terrass on olemuselt kodune ning omapäraselt huvitava arhitektuuriga. Rohelus selle ümbruses tekitab hoitud tunde. Samuti leiab restoranist siseterrassi, kuhu saab tuule eest peitu minna ja olemist nautida.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Harju 1, Tallinn.

Rae Meierei

Päikeselisel Rae Meierei terrassil saab nautida mõnusat terrassimenüüd ning kokteile. Terrass on avar ja mahutab kuni 50 inimest ning õhtusöögi järgselt kõlab just see terass ühe potensiaalsema kohana, kus pealinna argimured positiivseteks elamusteks transformeerida.

Uudselt pakutakse sel suvel ka laia maitsetevalikut vesipiipe, mida kuni tähtede säramiseni sõpradega nautida.

video: @Rae Meierei
foto / Rae Meierei

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Dunkri 5, Tallinn.

MEKK

MEKK baari terrass asub vanalinna piiril korstnapühkija valvsa pilgu all, kino Sõprus vastas. Nii nagu restorani ja baari menüü, on ka terrassil pakutav hooajaline ja parimast toorainest. 

Terrassi menüüst leiab suviselt värskeid ja kergeid roogasid igale maitsele. Ka on võimalik nautida hommikusööki endale sobival ajal, kasvõi õhtul.

Kogu selle maitsva toidu juures pole unustatud ka joogi valikut. Meelepärase rüüpe leiavad omale nii suured kui väikesed.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Suur-Karja 17, Tallinn.

Snoob

foto / Snoob

Kesklinnast pisut eemal, Nõmme metsade vahel, kuid siiski mugavalt Pärnu maanteel kõrval asuva pererestorani Snoob terassi ei saa muudmoodi, kui vaid väga hubasena tutvustada. Kergelt põske paitav tuuleiil, meelt üleval hoidev vestlus sõbra/sõbrannaga, kõrvale näiteks bruchetta valik kahele (6.-) või külm peedi-vadaku kreemsupp (3,5.-).

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pärnu mnt 209a, Tallinn.

Saaremaa Veski

Nüüdseks on Jaanipäev läbi ning ka praamijärjekorrad väiksemaks muutunud. Sellega seoses poleks üldse halb mõte Saaremaale mandrielust vaheldust otsima minna. Kuressaares asuva restorni avar esihoov ruumipuudust ei tunne. Istuda saab nii keset õue, lastes päikesel otse lagipähe särada. Võimalik on ka varjuall einestada.

foto / Saaremaa Veski

Kohalikke maitseid pakkuva resto menüüst leiab nii ulukiliha, suitsukala, kohalikest marjadest majanapsu, õuntest majaveini ning loomulikult ka kohaliku õllevaliku. Toit on värske, lihtne, saaremaine ja nauditav. Nautimise tarvis võta aega ja lase suvel endaga koos säravalt kulgeda.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pärna 19, Kuressaare

Dirhami kalakohvik

Tallinna ja Saaremaa vahel, Dirhami väikeses sadamakülakeses asub järjekordselt avara ja lisaks veel imeliste merevaadetega restoran Dirhami kalakohvik. Söögikohas pakutakse hooajalist kalavalikut ning menüüdki pole online’is saadaval, kuna menüü on pidevas harmoonilises muutumises piirkonna kulgeva loodusega.

foto / Lauri Laan

Ettebroneerimine on siin tõeliselt oluline. Nii teab pererahvas külalistega arvestada ja kogemus saab kõigile parem.

Vanas kalurikülas juba aastakümneid toimiv restoran on juurtega restoran. Kohalikul toorainel on suur rõhk ja eks ole ka väljakutse pakkuda rikkaliku maitsetevalikut pealinnast eemal. Peakokk Joel Kannimäe avab oma köögifilosoofiat: “On oluline, et kõik oleks kohapeal valmistatud. Ka leib ja sai. Säilitame ka erinevaid metsasaadusi, näiteks riisikaid, pihlakaid, et oleks vajadusel kohe võtta. Minu jaoks tähendab Eesti köök kohaliku tooraine kasutamist.”

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Dirhami küla, Lääne-Ligula vald.

Umberto

Pärnus, Eesti suvepealinnas pakub õdusat ajaveetmisvõimalust itaaliapärane restoran Umberto. Kesklinnale avanevate vaadete ja jahutavate kokteilidega on just see terass üks muhe võimalus suvepealinna võnkeid endasse koguda.

Credit: @UMBERTO

Peakokk Evari Tšetsini juhitava köögi menüüst saab tellida hõrke itaalia maitseid pitsa, pasta, erinevate grillroogade valikust, lisaks pakutakse vahemerepärast mereannisuppi buriddat ning loomulikult on terassile kohaselt saadaval ka maitsvad kokteilid ja muud joogid, mida kasvõi näiteks ühe klassikalise tiramisu või gelatopalli järel pikalt mekkida.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Lai 11, Pärnu.

Maitseelamusteni!

You may also like...