Kauni merevaatega restoranid Eestis, mida kindlasti külastada

thumb image
Foto: Lore Bistroo

Kui otsid restorani, kus lisaks väga heale toidule saaks nautida ka lummavat vaadet, siis oled jõudnud õigesse kohta. Siit leiad mõned Eesti parima merevaatega restoranid, mida külastades on elamus garanteeritud.

Et valiku tegemine oleks lihtsam, oleme sinu eest eeltöö ära teinud ja välja valinud 8 omanäolist ilusa vaatega restorani üle Eesti. Lisaks vaatele on nendes restodes ka suurepärased maitseelamused garanteeritud!

Tutvu listiga ja vali välja oma lemmikud!

Puri – Päikeselised õhtud Puris

Kui otsid restorani, kus lisaks suurepärasele toidule saaks nautida ka lummavaid vaateid merele ja päikeseloojangule, siis pead külastama restorani Puri. Tegemist on Skandinaavia mõjutustega rahvusvahelise restoraniga elegantses Kakumäe sadamas Haven. 

Resto saal on valgusküllane ning suurtest akendest avaneb suurepärane vaade lained püüdvale sadamale. Jahedamatel sügisõhtutel muudab meeleolu õdusamaks elava leegiga kamin. Suurepärane restoran, kuhu kallim deidile kutsuda.

Aadress: Nooda tee 8, 13516 Tallinn

Ocean 11 – Kauni vaatega mereannirestoran

Ocean 11 on võrratu merevaatega mereannirestoran Tallinna Sadama kruiisiterminalis – ühel pool meri ja teisel pool sadam. Restorani maast laeni aknad loovad avara merevaate ja muudavad restorani mõnusalt valgusküllaseks.

Suurem osa Ocean 11 hõrgutistest tuleb merest ja ookeanist, kuid esindatud on ka metsa- ja põllusaadused ning liharoad. Peakokk Mihkel Kalbus hindab kõrgelt kodumaist ja hooajalist toorainet ning kombineerib traditsioonilisi toiduvalmistamise meetodid kaasaegsete tehnoloogiatega.

Aadress: Logi tn 4/2, 10111 Tallinn

Lore Bistroo – Populaarne kohtumispaik Noblessneris

Lore Bistroo puhul on tegemist on armsa ja mõnusa restoga Noblessneris, mis on kohalike seas kujunenud üheks sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunktiks.

Kuigi merevaadet saab nautida ka restoranist seest, siis tasub restorani kindlasti külastada ka suvel, et istuda väliterrassil ja saada osa Noblessneri melust. Suurepärane restoran suvel sõpradega aja veetmiseks.

Aadress: Peetri 12, 10415 Tallinn

NOA chef’s Hall – Michelini tärni elamus

Kui soovid kogeda midagi tõeliselt erilist, siis tasub külastada NOA Chef’s Halli – üks kahest restoranist Eestis, keda on tunnustatud auväärse Michelini tärniga.

Restoranis avaneb suurepärane vaade Tallinna siluetile, mida kevade ja suve lähenedes saab nautida aina kauem. Lummav vaade, suurepärased toidud, hoolikalt sobitatud veinivalik, andekad kokad, tasemel teenindus – see on kombinatsioon, mis tagab kõikehaarava ja unustamatu elamuse.

Tavapärase a la carte’i asemel on NCH keskendudnud mitmekäigulisele degustatsioonimenüüle, mida saab veelgi nauditavamaks muuta restorani sommeljee poolt sobitatud veinidega.

Menüü: 150€

Aadress: Ranna tee 3, 12112 Tallinn

180° by Matthias Diether – Kahe Michelini tärniga restoran

Lummav elamus ootab sind ka restoranis 180° by Matthias Diether – esimene restoran Baltikumis, millel on 2 tärni Michelini tunnustus.

Restoran asub ajaloolises Noblessneri sadamas, kust avaneb võrratu vaade merele. Koos avatud köögi, elegantse õhkkonna ja suurepärase mitmekäigulise menüüga on 180° üks toidugurmaanide lemmikuid ja kohustuslik restoran kõigile, kes soovivad ennast hellitada ainulaadse kogemusega.

Restorani laua broneerimisel saad valida individuaal- ja peakoka laua vahel. Naudi õhtusööki individuaalses lauas valides 6- või 4-käigulise degustatsioonimenüü vahel. Peakoka laud pakub erilist õhtusöögikogemust avanedes otse restorani kööki. Kümnekohalises ühislauas serveeritakse kõigile 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille käigus on võimalik jälgida lähedalt ka kogu toiduvalmistamise protsessi.

Menüü: 6 käiku 159€ / 4 käiku 139€

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

Kabe Beach – Uus restoran Kaberneemes

Siin on üks põnev resto, mis alles loetud nädalad tagasi uksed avas – Kaberneeme sadamas asuv rannaresto Kabe Beach. Tegemist on hooajalise restoga, kus kevadel ja suvel nautida randa, päikest ja häid maitseid.

Menüüs on fookus kala- ja mereanniroogadel – värsked austrid, ceviche ja kogrefilee on mõned maitsvad valikud menüüst. Suurepärane resto, kuhu sõpradega nädalavahetusel minna, aeg maha võtta ja lihtsalt nautida.

Aadress: Kordoni tee 20, 74211 Kaberneeme

Dirhami Kalakohvik – Läänemaa pärl

Meie järgmine soovitus viib Läänemaale, Noarootsis asuvasse Dirhami Kalakohvikusse. Tallinnast Dirhamisse kulub autosõidul umbes poolteist tundi, kuid juba ainuüksi vaate pärast tasub see sõit ette võtta. Lisaks saab muidugi hõrgutavaid maitseelamusi nautida.

Dirhami kohviku menüüst moodustavad kaks kolmandikku just kalatooted, sest mereäärse asukoha tõttu on värske kala alati saadaval. Kala on menüüs vahelduv, sest oleneb, mida meri parasjagu pakub. Olulisel kohal on ka teiste kodumaiste toorainete kasutamine, seda peamiselt Läänemaa metsadest, taludest ja farmidest.

Suvisel ajal on avatud kogu õueterrass, millelt avaneb vaade merele, Osmussaarele ja imelisele päikeseloojangule. Talvisel ajal on avatud terrassi lounge, kus on võimalik tuule eest kaitstult nautida kuuma jooki ning merevaadet.

Aadress: Dirhami Sadam, Dirhami küla, 91214 Lääne- Nigula vald

Pädaste Jahtklubi – Lõunasöögirestoran Muhu saarel

Muhu saarel asub üks Eesti tunnustatumaid restorane – Pädaste mõisas tegutsev restoran Alexander. Kui Alexander on fine dining restoran, kus avanevad vaated päikeselisele talveaiale ning iidsetele puudele mõisapargis, siis lõunasöögirestoran Pädaste Jahtklubi pakub sellele meeldivat vaheldust.

Oma tagasihoidlikkuses ja uhkes lihtsuses pakub Pädaste Jahtklubi hõrku ja rahulikku lõunat koos meeldiva õhkkonna ning parima vaatega mõisale ning merele; vaade, mida võiks oodata Lõuna-Euroopas.

Pädaste Jahtklubi Meremaja terrassil on sel hooajal avatud 22. juunist kuni 3. septembrini – esmaspäevast pühapäevani.

Aadress: Pädaste mõis, 94716 Muhu

You may also like...