Kolm Sibulat vol 2: Veel ägedam, stiilsem ja maitserohkem elamus

thumb image

Maakri kvartalisse on kokku kogunenud palju põnevaid restorane. Värskeim lisandus on restoran Kolm Sibulat, mis on saanud uue stiilse väljanägemise, samuti on toimunud nii mõnigi muudatus menüüs.

Kolm Sibulat on Tallinna restoranimaastikul juba tuntud nimi. Varasemalt Telliskivi tänaval tegutsenud restoran on nüüd kolinud Maakri kvartalisse ning saanud uue hingamise. Värskenduse on saanud nii menüü, interjöör kui ka joogikaart. Pikaaegsetel fännidel siiski muretsemiseks põhjust pole – tegemist on ikkagi vana hea Kolme Sibulaga, kus söögikaardil domineerivad endiselt raamenid, lihtsalt varasemast veidi elegantsemal moel.

Kolm Sibulat üllatab uue stiilse interjööriga

Varasemalt Telliskivis paiknenud restoranis mängisid sisekujunduses olulist rolli telliskivi seinad ja suured aknad, luues mõnusa London Soho stiilis elamuse, mis sai aastatega Kolmele Sibulale nii omaseks. Seetõttu oli ka uude asukohta kolides selge siht ees – interjööris peab säilima endine sibulalik vibe.

Maakri kvartalist nad uue sobiva kodu leidsidki, kus oleks endiselt suured aknad ja telliskivi seinad. Nüüd, vastavalt asukohale, natuke peenemas kuues. Elegantsust lisab šampanjabaar, mis on viinud restorani joogikaardi uuele tasemele. Hinnad on sealjuures jäänud mõistlikuks nii toidu- kui joogivaliku puhul ning alles on jäänud ka sõbraliku hinnaga ahvatlevad lõunapakkumised.

Kindlasti pead proovima Kolme Sibula hittrooga – raamenit

Sama lugu on ka menüüga. Kolm Sibulat on tuntud kui restoran, kus on suur valik erinevaid toite ning kus oluline osa menüüst on taimetoidule pühendatud. Üle ega ümber ei saa aga Kolme Sibula kuulsatest raamenitest, mida nüüd, peale kolimist, valmistatakse spetsiaalselt Jaapanist toodud raamenimasinaga kohapeal:

Võtame raameni tegu väga tõsiselt, sest tõime Jaapanist päris õige raamenimasina, millega valmistame oma raamennuudlid ja mille eripära seisneb selles, et masin venitab gluteeni jahus ning seeläbi teeb nuudlite maitse unikaalseks ja kreemiseks.

Kolm Sibulat

Raamenjahu segatakse kohalikest nisutera sortidest ja jahvatatakse kohapeal ise oma veskiga restoranis. Igasse raameni kaussi kuuluvad kohapeal tehtud raamennuudlid, erimaitselised kaua keedetud rammusad leemed, madalal temperatuuril valmistatud muna, maitserohelised, palju armastust ja erinevad lisandid. Ülimaitsev elamus on garanteeritud!

Lisaks raamenitele leiab menüüst ka palju muud põnevat, mida proovida tasub. Alates restoranile omastest eelroogadest nagu röstitud beebiporgandid trühvlise kaera creme fraiche‘ga või musta karriga vürtsitatud baklažaani tempura, mis kusjuures mõlemad on vegan eelroad. Lõpetades kõhtu täitvate põhiroogadega nagu hirvefilee marineeritud kukeseentega või merekuradisaba peedi vichyssoise kastmega. Maitseelamusi pakub menüüst iga roog, seega jääb üle vaid laud broneerida, et oma silmaga (ja maitsemeelega) uues restoranis pakutav järgi proovida.

Aadress: Maakri 19/1, 10145 Tallinn

You may also like...