White Guide 2022 restoranid on selgunud!

thumb image
Foto: 180° by Matthias Diether

Põhjamaade tunnustatud restoranijuht White Guide on avaldanud 2022. aasta restoranisoovitused, mille sekka kuulub 72 restorani üle Eesti. Siit leiad valiku edetabelisse pääsenud restodest!

Iga aasta avaldab White Guide restoranijuht edetabeli restoranidest, mida soovitatakse külastada. Nimekirja jõudmisel ja toidukohtade hindamisel mängivad rolli maitsete iseärasus, toorainete kvaliteet, tehniline täpsus jne. Erilist tähelepanu pääratakse ka ideele ja kontseptsioonile.

Restoranijuht jaguneb kaheks osaks, kus eraldi on välja toodud meistriklassi restoranid. Kõrgtaseme, väga hea taseme ja “soovitame” taseme restoranid on tähestikulises järjekorras.

Meistriklassi restoranid

Foto: Fotografiska

Meistriklassi pääses seekord viis restot. Võrreldes eelmise aastaga pole edetabelis palju muudatusi toimunud ning ka seekord sai esikoha fine dining restoran 180 Degrees by Mathias Diether. Saksa päritolu peakokk Diether on restorani kontseptsiooni kohta öelnud nii:

Meie kontseptsioon oli, et inimesed asetseksid restoranis tasapinnalt üleval pool. Justkui teatris, et oleks hea ülevaade laval toimuvast. Lavaks on meil loomulikult restorani köök ning peaesinejateks kõik köögis orgaaniliselt toimuv.

Meistriklassi restod

  1. 180 Degrees by Matthias Diether
  2. Fotografiska
  3. Alexander Pädaste mõisas
  4. Lee Restoran
  5. GMP Pühajärve Restorani Peakoka Pool

White Guide’i pääsesid ka need restod

White Guide poolt on soovituse ära teeninud ka paljud teised kõrgel tasemel restoranid, kellest igaühel on midagi omanäolist pakkuda. Valikust leiad näiteks alles hiljuti uksed avanud restorani ja naturaalse veini baari Barbarea.

Restorani menüüs on suur rõhk pitsadel, mis valmistatud juuretisel põhineval taignal. Menüüd kirjeldab Barbarea nii:

“Kogu menüü on ülesehitatud jagamiseks. Meie arust on seltskonnas toidu jagamisega tekkiv vahetu arutelu üks restoranis käimise lemmikosasid. Menüü on väga eklektiline ja inspiratsioon tuleb maailma erinevatest otsadest.”

Väljavalitud restoranide sekka jõudsid muuhulgas:

Terve edetabeli leiad White Guide lehelt. Suurepäraseid maitseelamusi!

You may also like...