Austrid Tallinnas: Siin on 7 kohustuslikku restorani austrifännile

thumb image
Foto: Mon Repos

Kui pead lugu austritest, siis siin on midagi sulle. 7 suurepärast Tallinna restorani, kus luksuslikud ja maitseküllased austrid menüüs aukohal on.

Austrid pakuvad unikaalset maitseelamust ja on nii saanud paljude toidugurmaanide absoluutseks lemmikuks. Samuti on tegemist tõeliste pilgupüüdjatega. Oluline on märkida, et austrite maitse sõltub nende päritolumaast ja valmistamisviisist, pakkudes iga kord tõeliselt ainulaadset naudingut.

Oleme välja toonud restoranid, kus neid hõrke mereande maitsta saad.

Ocean 11 – Imelise merevaatega mereannirestoran

Ocean 11 on võrratu merevaatega mereannirestoran, mis asub Tallinna Sadama kruiisiterminalis – ühel pool meri ja teisel pool sadam. Maast laeni aknad loovad avara merevaate ja muudavad restorani mõnusalt valgusküllaseks.

Suurem osa Ocean 11 hõrgutistest tuleb just merest ja ookeanist. Austreid saad menüüst tellida eraldi või osana rikkalikust mereannivaagnast. Hõrk maitseelamus on garanteeritud!

Hind: Austrid, šampanja-äädika mignonette 1tk / 5€

Aadress: Logi tn 4/2, 10111 Tallinn

PÄRIS – Prantsuse köök Tallinna südames

PÄRIS restoran võlub sind hõrgutistega Prantsuse klassikast, mida on puudutanud PÄRIS peakoka Vladislav Djatšuki inspiratsioon ja käekiri. Need kõige ehedamad maitsekooslused, mis oma värskuses, lihtsuses ja uudsuses muudavad hetke naudinguks.

PÄRIS ootab külla, et alustada päeva maitsva ja hõrgu hommikusöögiga, nautimaks peenemaid a la carte maitseid koos laia veinivalikuga õhtuses hubasuses või veetmaks pühapäevane hiline hommik küpsetiste, mimosade ja brunchi rikkaliku valikuga. Värsked austrid mignonette kastmega leiad nii tavamenüüst kui brunchimenüüst.

Hind: Austrid, mignonette 3tk / 14€

Aadress: Maakri 30, 10145 Tallinn

Mon Repos – Värsked austrid šampanja-mignonette kastmega

Kadrioru restoran Mon Repos on üks pealinna armastatuimad restorane, kus maitsekalt õhtusööki või hilist hommikusööki nautida. Restoranis on säilinud mitmed ajaloolised detailid, mis on kaasaegsete lahendustega kokku sobitatud, luues elegantse ja mõnusa atmosfääri.

Mon Repos pakub Prantsuse brasseriitüüpi menüüd, kus ühenduvad tänapäevased ja Kadrioru kuldajastust pärinevad maitsed. Isutekitajate alt leiad värsked austrid, mida serveeritakse šampanja-mignonette kastmega.

Hind: Austrid, šampanja-mignonette 3tk / 17€

Aadress: Narva mnt 92, 10127 Tallinn

Bruxx – Belgia köögi restoran

Siin on natuke teistmoodi soovitus – Belgia köögi restoran Bruxx Rotermanni kvartalis. Restoranis saad nautida hubast atmosfääri ja põnevaid Belgia köögile iseloomulikke maitseid – alates sinimerekarbi ja friikate kooslusest lõpetades Belgia vahvlitega.

Lisaks merekarpidele leiad menüüst ka austrid. Gillardeau on üks vanimaid ja hinnatuimaid austrisorte ning eristub teistest margiaustritest oma pikantse magusapoolse maitse, värske ja tugeva joodi ja mere aroomi ning tiheda lihaka tekstuuri poolest. Gurmaanid leiavad neist ka õrna metsapähkli lisamaitset ja arbuusi järelmaitset.

Hind: Austrid, Gillardeau 3tk / 15€

Aadress: Rotermanni 2, 10111 Tallinn

Salt – Värsked austrid Tia Maraa

Salt on Kadriorus asuv väike restoran, kus pakutakse progressiivset seltskondlikku toitu väikese ekstreemse fusiooni võtmes. Atmosfäär on Saltis, oma avatud köögi ja õdusa interjööriga, mõnusalt kodune. On leitud ideaalne kesktee kauni restoranielamuse ja sõpradel külas käimise vahepeal.

Austrinautlejad leiavad menüüst värsked Tia Maraa sordi austrid. Lisandiks punase sibula VÕI jalopeno-laimi vinaigrette.

Hind: Austrid, Tia Maraa 1tk / 4,50€

Aadress: Vase 14, 10125 Tallinn

Rudolf – Austrid mignonette ja tšillikastmega

Kadrioru serval tegutseb Prantsuse köögi restoran Rudolf. Lisaks õdusale vaatele, mida pakub armas Kadriorg, pakub restorani sisekujundus ka silmailu. Maitsekas detailide paigutus loob külalisele luksusliku atmosfääri, olgu selleks naistele mõeldes loodud kotitoolid või šampanjaklaasid, mille disainist lähtuvalt tulevad isegi šampanjamullid õigete kohtade pealt

Prantsuse ja Euroopa köögist inspireeritud road pakuvad esmaklassilist elamust ja mitte ainult ei maitse hästi, vaid ka näevad äärmiselt kaunid välja. Erandiks ei ole ka austrid, mis efektsel alusel serveerituna on tõelised pilgupüüdjad. Lisandiks mignonette ja tšillikaste.

Hind: Austrid, mignonette ja tšillikaste 3tk / 16€

Aadress: R.Tobiase 11-1, 10147 Tallinn

Puri – Austrid rabarberi mignonette’iga

2019. aastal avatud Puri asub elegantses Kakumäe sadamas Haven. Puris saad nautida nii lõuna- kui ka õhtusööki hubases ja maitsekas atmosfääris. Saal on valgusküllane ning suurtest akendest avaneb suurepärane vaade laineid püüdvale sadamale.

Mereannifännidel tasub sammud Purisse seada, sest lisaks hõrkudele austritele leiab menüüst ka Oscietra kaaviari, mitmed eelroad kalast ja mereandidest ning põnevad pearoad nagu röstitud merikeel või hiidlest lõkkel küpsetatud porruga. Austrid hapuka rabarberi mignonette’iga on aga kohustuslik roog maitsmiseks igale austrisõbrale.

Hind: Austrid, rabarberi mignonette 1tk / 5€

Aadress: Nooda tee 8, 13516 Tallinn

You may also like...