Uudis: Fabrik Restoranist sai Gustav Gastro Cafe

thumb image

Restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat räägib uuenenud restoranist. Loe lähemalt!

Kes meist poleks kuulnud mõnusalt skandinaaviapärasest Fabrik restoranist Kalamajas, Vabriku tänaval. Fabrik Restoran läbis aga uuenduskuuri ning on nüüd taas avatud – Gustav Gastro Cafe nime all. Kui Fabrikus sai eelkõige süüa toidugurmaan, siis Gustav Gastro Cafe’s pakutakse tõelist maailmaköökide menüüd, mis kutsub einestama igal ajal ja iga seltskonnaga. Ka pisipere peale on mõeldud! Mis siis täpsemalt muutus ja mida võib uue kontseptsiooniga restoranilt oodata, räägib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat.

Fabrik Restoranist sai Gustav Gastro Cafe!

“Meil on ettevõtteid päris palju, sealhulgas kaks tootmisüksust – üks nendest on Gustav. Meil on olemas nii Gustav Cafe kui ka Gustav Gastro Cafe. Me tahame oma sõnumi Gustavi alt anda edasi nii, et inimesed saaksid aru, et Gustav on poelettidel, Gustav Cafe on kohvikukontseptsioon ja Gustav Gastro Cafe’s on ka köök olemas. Gustavi ettevõtete missioon on kvaliteet kõiges – alates tooraine valikust kuni toiduelamuste pakkumiseni.“

“Esimene Gastro Cafe oli meil Tartus, teine Viru keskuses ja nüüd siis kolmandaks on endine Fabrik Restoran Kalamajas. Muutus nimi, kuid endiseks jäi maja, sisustus ja tegelikult ka mõned retseptid, mida anname edasi natuke lihtsamas võtmes.”

Joel Ostrat

Kas restoranis on ka uus peakokk?

“Fabrikus tegime kaks aastat talent-peakoka Silver Saa’ga fine-dining restorani. Meil tuli see päris hästi välja, kuid kuna meie ülejäänud ärid ei ole seotud fine-dining’uga ja pakume süüa igale inimesele, siis loogiline järg oligi, et muudame köögi palju lihtsamaks.”

“Ühte peakokka meil praegu Gustav Gastro Cafe’s ei ole – menüü koostasin ma ise koos teiste kokkadega. Meil on mõlemas köögis olemas väga tugevad kokad, kelle seast on tõenäoliselt sündimas ka tulevane peakokk. Ka Silveril puhuvad elus uued tuuled ja kindlasti kuuleme temast veel palju. Hoiame kõik talle pöidlaid pihus, sest tegemist on tõeliselt andeka kokaga!”

Mida uus menüü sisaldab?

“Gustav Gastro Cafe pakub alati rikkalikku hommiku-, lõuna- ja õhtusööki. Me võtame eeskujuks maailma klassikud Inglismaalt, Ameerikast, Itaaliast, Prantsusmaalt ja pakume neid oma lihtsas võtmes. Teeme näiteks kiviahjus valmistatud pitsat. Samuti pakume pastat, fish&chips’i, käsitsivalmistatud pelmeene, šnitslit jne. Igaühele on midagi! Menüüd plaanime uuendada paar korda aastas.”

“Joogikaardil on esindatud Eesti käsitööjoogid – siidrid, õlled. Samuti uus populaarne jook kombucha. Teeme ise värskeid mahlu – minu enda lemmik on näiteks ananass, õun, apelsin ja ingver. Kõikides Gastro kohvikutes pressime mahlu vastavalt külastaja maitsele. Pakume ka klassikalisi tegijaid, näiteks tavalist laagerõlut. Veinikaart on koostatud nii, et oleks midagi igale maitsele.”

Kes on uude Gustav Gastro Cafe’sse oodatud?

“Gustav Gastro Cafe on avatud seitse päeva nädalas ja oodatud on loomulikult kõik! Varem ei olnud meil eraldi lastenurka, nüüd on ka see olemas. Me tahame olla kogupererestoran. Meie juurde on oodatud ka pisipere. Selle jaoks ongi meil eraldi nurgake, kus lapsed saavad mängida legode ja pehmete loomadega ning ka ise oma kööginurgas plastikust toiduainetega kokata. Meie restoran mahutab 40 inimest siseruumi ja lisaks mahub terrassile kuni 60 inimest.”

Mida suvi toob?

“Meie terrass on väga suur ja õdus, seal on katus ja terrassil ei puhu tuul. Ka kerge vihmaga saab meie juures terrassil olla. Suvel toome terrassile ka keraamilise grilli ja küpsetame steiki ja muid liharoogasid elaval tulel. Suvi toob meile kindlasti mõned esinemised ja üritused. Inimesed on oodatud meie juures ka ise tähtpäevasid ja muid sündmusi tähistama. Meie juures on muuhulgas toimunud ka paar pulma. Kogu maja saab broneerida ja terrass on ideaalne koht live-esineja või DJ jaoks. Oleme paindlikud ja saame koostada ka kliendile sobiva erimenüü.”

Kõik on Gustav Gastro Cafe‘sse oodatud värsket menüüd nautima!

Aadress: Vabriku 6, Tallinn

Broneeri kohad Gustav Gastro Cafe's ➤

 

You may also like...