Novembri algus täis eriüritusi

thumb image

November on just alanud, elurütm talveajale tiksunud ning külmakraadegi on järjest enam koduakna termomeetri vaatevälja tekkimas.

Suvised salatid on asendunud pisut rammusematega, järejest juurde on tulemas erinevaid sügismaitseid ja loomulikult võrratuid metsaande.

Novembri algus üllatab siinjuures ka mitmete eriüritustega, millede läbi on võimalik saada osa maailma toidukultuuri pärlitest. Siinjuures toongi välja 3 hõrku võimalust, kuidas novembri sombusus suurepäraseks muuta.

Õlleõhtusöök I KOMA x BARR

Põhjamaise toidustiili üks teerajajaid taanlane Thorsten Schmidt tuleb Eestisse.

Põhjamaise toidu akleemikuks tituleeritud peakoka toidutunnetus on suunamudivalt tunnustatud üle maailma. New Nordic köögi pioneerina on Thorsten tuntud maaläheduse väärtustajana. Köögimaagia saladused põhinevad tema filosoofias looduse tunnetamisel – floora ja fauna, loomulikult ka geograafilise asukoha, mineraalide ja muu teadvustamine, austamine ja kasutamine uuendusliku ja omapärase loomiseks. Tema suureks kireks on üllatada.

Ühe põneva näitena on Schmidt teinud koostööd ka kosmoseagentuuriga, et pakkuda astronautidele gastronoomia pärleid otse kosmoses. Ehk siis tegu on tõelise oma ala eksperdiga, kes lõpuks ka Eestisse oma kokakunstioskuseid näitama tuleb.

Koos KOMA Pühaste Õlleresto peakoka Daanius Aasaga viiakse läbi 6-käiguline õhtusöömaaeg, mille kontseptsioonis on pooled road Taani ja pooled Eesti mõjutustega.

Õhtusöögil saab maitsta Kopenhaageni menuka tipprestorani Barr peakoka Thorsten Schmidti poolt valminud kolme rooga koos sobitatud Taani õlledega. Ning KOMA peakoka valmistatud kolme eestipärast maitseelamust, mida on paaritatud Pühaste õllevalikuga. See on õhtu, mis jääb meelde!

Üritus toimub kordumatult ühel päeval – laupäeval9.11.19 ning võimalik on laudu broneerida vaid kolmeks katteks: 17.00, 19.00 ja 21.00. Iga katte kohtade arv on limiteeritud, et kogemus oleks hubane ja tõeliselt eriline. Õhtusöögi hind on 75.- ning õllesobitustega 90€.

Broneeri kohad ➤

Eriõhtusöök Iñaki Bolumburuga Tartus (väljamüüdud)

Baskimaa toidugeenius Iñaki Bolumburu pakub samal päeval 9.11.19 ehk siis juba tuleval laupäeval algusega kell 19.00 samuti 6-käigulist õhtuelamust pealinna üritustele vastukaaluks Tartus restoranis Hõlm.

Michelini tärniga hinnatud restorani Nerua (Bilbao, Hispaania) juhtinud peakoka maitsemenüü (99.-) on saadaval nii alkohoolsete (139.-), kui ka alkoholivabade (129.-) jookidega.

Broneeri kohad ➤

Isadepäeva kolmekäiguline menüü restoranis FARM

Aeg lausa lendab ja jällegi on kohe kohe uksele koputamas isadepäev. 10.11.19 pakub restoran FARM erimenüüd (36.-), mida on võimalik tellida terve päeva jooksul kella 14.00 kuni 20.00. Kolmekäiguline erimenüü on pühendatud kõigile isadele.

Menüü on hõrk ning väljapeetult elegantne, samas mitte liiga peenutsev. Mehine ja muhe.

  • Esimene käik: Õhuline tursamaksavaht forellimarja, vutimuna ja krõbedate saialaastudega.
  • Teine käik: Puiduahjus küpsetatud veiserind kreegiglasuuris praekaetulite ja estragoni-hapukoore kastmega.
  • Kolmas käik: Viski juustukook soolakaramelli kastmega.

Broneeri kohad ➤


Maitseelamusteni!

You may also like...