Eksklusiivne elamus: Maitserännak ühes Eesti hinnatuimas restos

thumb image
Foto: 180° by Matthias Diether, fotograaf Lauri Laan

Otsid ideid erilise sündmuse tähistamiseks või soovid kaaslast üllatada romantilise õhtusöögiga? Meie soovitus unustamatuks elamuseks on mitmekäiguline maitserännak. Ja seda mitte tavalises söögikohas, vaid Eesti esimeses Michelini tärniga pärjatud restoranis – 180° by Matthias Diether.

180° by Matthias Diether asub Kalamaja põhjatipus, Noblessneri sadamas, eemal linnamürast ja igapäevasest sagimisest. Restorani köögipoolt juhib tunnustatud peakokk Matthias Diether, kelle käekirja iseloomustavad heas mõttes huvitavad ja põnevad maitsekombinatsioonid.

Tutvu restorani ja uue kevadehõngulise menüüga allpool ning broneeri kohad maitserännakule!

Elamuslik toiduvaatemäng

Avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga on restoran kiiresti tõusnud Eesti maitserännakute kuumaks sihtkohaks. Särava tähena gastronoomia kaardile tulnud restoran nihutab piire, seab standardeid ja tõstab toiduelamused veelgi nauditavamatesse kõrgustesse. Erilist õhtusöögielamust kogeb nii individuaallauas kui ka Peakokalauas, mis avaneb otse restorani kööki.

Inimesed soovivad üha enam restorani tulles suhelda mitte ainult lauda tuleva teenindajaga, vaid saada kontakti köögiga, et rääkida toidust, veinist, kokanduskunstist.

Matthias Diether, 180° peakokk

180° on fikseeritud menüüga fine dining restoran – see tähendab parimast värskest toorainest kirega kokkamist – olulised on sealjuures ka spetsiifilised oskused.

Mida ütlevad külastajad

Restoran on juba avamisest saati olnud üks toidugurmaanide lemmikrestorane Eestis. Peale Michelini tärni saamist on restoran veelgi populaarsem ja aina enam toiduturiste leiab oma tee restorani.

Selgelt Tallinna parim toiduelamus. See polegi “vana Tallinn”, see on Kopenhaagen, Bilbao, London. Puhtad, nauditavad maitsed, sobilikud kooslused. Hoolimata väga kõrgele kvaliteedistandardile on meeldiv, et teenindus ja õhkkond pole segavalt peenutsev ega punnitatud. Tänud teenindajale, … ja mõistagi peakokale sooja tervituse eest .., meelde jääb väga hea toiduelamus. Keep up the good work and stars are in sight!

Tagasiside külastajalt

Uus varakevadine menüü

Kevade lähenedes on restorani menüü läbinud totaalse uuenduskuuri – kõik degustatsioonimenüü road on täiesti uued, pakkudes elamust ka neile, kes alles hiljuti külastanud. Menüüd muudetakse 4 korda aastas vastavalt hooajale ning sellele, milliseid tooraineid on sellel hetkel saada.

“Matthiase Inspiratsioon” menüü

  • Merikurat – Perigordi trühvel – Prantsuse violetne sinep
  • Mont d’Or juust – Kartul – Marineeritud Iberico seakõht
  • Vahemere meripoisur – Oad – Chorizo
  • Küülik kahel viisil – Spargelsalat – Sainte Maure juust
  • Uus-Meremaa lammas – Piemonte metspähklid – Põldkännak
  • Eeldessert
  • Põletatud banaan – Miso – Estragon
  • Petit Fours valik

Hind: 159€ / lühendatud menüü 139€

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

You may also like...