Soovitus: Tallinna vanalinna restoranid, mida pead proovima

thumb image

Vanalinnas on vägagi mitmekülgne restoranide ja kohvikute valik – valida saad üle 100 restorani, kohviku jt söögikoha seast. Kuna valik on lai ja võimalusi mitmeid, anname vihje, milliseid restorane vanalinnas tasub kindlasti külastada.

Tallinna vanalinna eriline miljöö ja ajaloohõng teevad sellest turistide põhilise sihtkoha. Ka kohalikud leiavad vanalinnast huvitavaid tegevusi, olgu selleks lihtsalt jalutuskäik läbi ajalooliste tänavate või hoopis mõnus lõuna- või õhtusöök ühes kvaliteetses restoranis.

Oma osa saavad muuhulgas nii Itaalia, Vene, Prantsuse, Aasia kui ka Eesti köögi austajad. Söögikohti on igale maitsele ja eelarvele, olgu sooviks romantiline õhtusöök või hoopis kerge lõuna koos sõpradega.

Oleme välja toonud viis restorani, mida tasub kindlasti külastada.

Chedi: aasiapäraste maitsete kodu

Fotod: @chedirestaurant

Vanalinnas Sulevimäel tegutseb restoran Chedi, kes toob meieni aasiapärased maitsed kaugelt idast. Chedi tutvustab modernset Aasia toidulauda, kus on osavalt omavahel kombineeritud eripärased maitsed ja põnevad toorained, mis eestlase keelele võivad veel tundmatud olla. 

Chedi menüü on hoolikalt läbi mõeldud, et anda edasi eriline, kuid endiselt autentne kooslus Aasia maitsete, värske ja parima tooraine ning modernse köögikunsti vahel.

Chedi restoran

Chedi on alates alguspäevadest olnud iga aasta Eesti top restoranide hulgas. Samuti on restoran pärjatud viimastel aastatel Silver Spoon tiitliga ja säravalt ära mainitud ka White Guide nimistus. Nüüd jääb üle vaid laud kinni panna ja anda enda hinnang – on mida oodata!

Aadress: Sulevimägi 1, Tallinn

La Bottega: killuke Itaaliat

Fotod: @trattorialabottega

La Bottega on Itaalia trattoria. Selgituseks võib öelda, et trattoria puhul on restoraniga võrreldes tegemist veidi vähem formaalse söögikohaga. Siia on oodatud ka lastega pered. Peakokk on menüü koostanud lähtudes nii oma ema ja vanaema vanadest Sardiinia retseptidest kui ka lisanud sinna omaenda kaasaegsemaid ideid. 

La Bottega

Itaalia trattoriast leiad kõige ehedama elamuse, pole vahet, kas sööd kerget lõunat või otsustasid kogukama õhtusöögi kasuks. Olulisel kohal menüüs on mereannid ja kala, samuti on rõhku pandud Itaalia toidu ja veinide kooskõlale.

La Bottega teeb eriliseks ka omapärane interjöör – trattoriat kaunistab keskaegne mantelkorsten ning söögikohast ei puudu ka laeni ulatuvad veiniriiulid. 

Aadress: Vene tn 4, Tallinn

NOK NOK: vürtsiga ja vürtsita elamused

NOK NOK

NOK NOK on Tallinna vanalinnas asuv Tai restoran, mille menüü ja atmosfäär esindavad autentset Tai kööki. Tai köögi pea igas roas kohtub neli maitset: magus, hapu, vürtsikas ja soolane. Nende omavahelist tasakaalustamist on vahel võrreldud malemänguga, mille täiuslikuks valdamiseks peab kaua katsetama ja õppima.

„Road, mida me siin teeme, on iseloomulikud kas tüüpilise Tai pere kodule või tänavatoidule. Kuigi me sööme seda ise iga päev, ei muutu see kunagi igavaks,” sõnastab NOK NOK meeskond Tai köögi fenomeni.

NOK NOK

2017. aasta kevadel avatud 600 ruutmeetril laiuvast restoranist leiab nii hubase kokteilibaari, à la carte restorani kui ka saalid eraürituste tarbeks. Restorani teisel korrusel asub modernse köögiga Tai kokakool, kus igaühel on võimalik kokkade juhendamisel õppida tundma Tai köögi eripärasid.

Aadress: Vana-Posti 7, Tallinn

Tchaikovsky: maitsete sümfoonia

Tchaikovsky restoran

Restoran Tchaikovsky, mis asub asub lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, pakub parimaid maitseelamusi Vene köögi sümfooniast. 18. sajandi lõpus saabusid Prantsuse parimad kokad Venemaale.

Tulemuseks oli seninägematu kooslus Prantsuse ja Vene köögist. Tchaikovsky kireks on taaselustada need meistrite käe all valminud retseptid ja täiendada neid endi kogemuste ja visiooniga.

Tchaikovsky restoran

Restoran vahetab menüüd mitu korda aastas ning tooraineid kasutatakse vastavalt hooajale. Erinevate tähtpäevade ja jõulude ajal on käigus aga erimenüüd. Suvel on avatud ka terrass, kus on käigus eraldi menüü, mille puhul on rohkem tegemist lõunaroogadega.

Restoran Tchaikovsky kuulub 50 parima restorani hulka Eestis. Hõbelusikas on nimetanud Tchaikovsky „Parim restoran“, “Parim gurmeerestoran” ja “Parim hotellirestoran” tiitlitega.

Aadress: Vene 9, Tallinn

The Nautilus: parimad mereannid vanalinnas

The Nautilus Oyster Bar & Grill

Tegemist on tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Nautilus on populaarne paik, kust leiab nii kohalikke kui turiste maistvaid austreid, veini või šampanjat nautimas.

Restorani interjöör mõjub silmatorkavalt stiilselt – briti restoranide disainist inspireeritud külluslik elegants avaldub igas detailis, mida kõigele lisaks kaunistab iga külastajat ukselt tervitav külalislahke personal.

The Nautilus Oyster Bar & Grill

Menüüs on esikohal mereannid ja kalaroad – värsked austrid, erinevad merekarbid, kammkarbid – suurepärane koht mereannirikaste roogade armastajatele!

Aadress: Pikk 36, Tallinn

Veel restorani uudiseid...