Soovitus: Tallinna vanalinna restoranid, mida pead proovima

thumb image
Foto: Chedi

Vanalinnas on vägagi mitmekülgne restoranide ja kohvikute valik – valida saad üle 100 restorani, kohviku jt söögikoha seast. Kuna valik on lai ja võimalusi mitmeid, anname vihje, milliseid vanalinna restorane külastada tasub.

Tallinna vanalinna eriline miljöö ja ajaloohõng teevad sellest turistide põhilise sihtkoha. Ka kohalikud leiavad vanalinnast huvitavaid tegevusi, olgu selleks lihtsalt jalutuskäik läbi ajalooliste tänavate või hoopis mõnus lõuna- või õhtusöök ühes kvaliteetses restoranis.

Oma osa saavad muuhulgas nii Itaalia, Vene, Prantsuse, Aasia kui ka Eesti köögi austajad. Söögikohti on igale maitsele ja eelarvele, olgu sooviks romantiline õhtusöök või hoopis kerge lõuna koos sõpradega. Siin on viis restorani, mida kindlasti külastada.

Chedi: Aasiapäraste maitsete kodu

Vanalinnas Sulevimäel tegutseb restoran Chedi, kes toob meieni aasiapärased maitsed kaugelt idast. Chedi tutvustab modernset Aasia toidulauda, kus on osavalt omavahel kombineeritud eripärased maitsed ja põnevad toorained, mis eestlase keelele võivad veel tundmatud olla. 

Restorani menüü eest hoolitseb kohaliku köögi ekspert, Malaisiast pärit peakokk Kok Mang Lee. Ent milliseid roogi tasuks proovida? Populaarsed on näiteks dim sum’i valik kreveti-bambuse- ja kreveti-kammkarbitäidisega, teravhapu supp kanaliha, shiitake ja pomeliga või hoopis vürtsikas kanaliha India pähklitega.

Foto: Chedi

Chedi on alates algupäevadest olnud iga aasta Eesti top restoranide hulgas. Samuti on restoran pärjatud viimastel aastatel Silver Spoon tiitliga ja säravalt ära mainitud ka White Guide nimistus. Nüüd jääb üle vaid laud kinni panna ja anda enda hinnang – elamus on garanteeritud!

Aadress: Sulevimägi 1, Tallinn

Farm: Modernset Eesti kööki pakkuv restoran on taas avatud

Pead lugu Eesti köögist, ent ei ütle ära ka uutest maitsetest? Siis tasub külastada restorani Farm. Müürivahe tänaval tegutsev avatud köögiga resto on peale väikest pausi tagasi ja pakub modernset Eesti kööki, kus olulisel kohal on kodumaine tooraine ja toduvalmistamise viisid minevikust tänapäevani.

Aga mida leiab siis ühest modernse Eesti köögi restorani menüüst? Eelroogadest kõlab ahvatlevalt näiteks tursamaksavaht forellimarja ja vutimunaga või lõhetartar värskete õuntega. Pearoogade alt võid leida aga näiteks õrnalt paneeritud piimavasikafilee või ulukilihakotleid, olles vaid sissejuhatuseks mitmekülgsele menüüle.

Foto: @farmresto

Restoranis einestades pööra tähelepanu ka serveerimisviisidele – kasutust on leidnud nii puit, malm, paber klaas kui ka tekstiil. Ebatraditsioonilisi serveerimisvahendeid on kasutatud loomulikul viisil, rõhutades serveeritava toidu kvaliteeti.

Aadress: Müürivahe Tänav 27, 10140 Tallinn

NOK NOK: Vürtsiga ja vürtsita elamused

NOK NOK on Tallinna vanalinnas asuv Tai restoran, mille menüü ja atmosfäär esindavad autentset Tai kööki. Tai köögi pea igas roas kohtub neli maitset: magus, hapu, vürtsikas ja soolane. Nende omavahelist tasakaalustamist on vahel võrreldud malemänguga, mille täiuslikuks valdamiseks peab kaua katsetama ja õppima.

„Road, mida me siin teeme, on iseloomulikud kas tüüpilise Tai pere kodule või tänavatoidule. Kuigi me sööme seda ise iga päev, ei muutu see kunagi igavaks,” sõnastab NOK NOK meeskond Tai köögi fenomeni.

NOK NOK

2017. aasta kevadel avatud 600 ruutmeetril laiuvast restoranist leiab nii hubase kokteilibaari, à la carte restorani kui ka saalid eraürituste tarbeks. Restorani teisel korrusel asub modernse köögiga Tai kokakool, kus igaühel on võimalik kokkade juhendamisel õppida tundma Tai köögi eripärasid.

Aadress: Vana-Posti 7, Tallinn

Tchaikovsky: Vene köögi maitsete sümfoonia

Restoran Tchaikovsky, mis asub asub lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, pakub parimaid maitseelamusi Vene köögi sümfooniast. 18. sajandi lõpus saabusid Prantsuse parimad kokad Venemaale.

Tulemuseks oli seninägematu kooslus Prantsuse ja Vene köögist. Tchaikovsky kireks on taaselustada need meistrite käe all valminud retseptid ja täiendada neid endi kogemuste ja visiooniga.

Foto: Tchaikovsky restoran

Restoran vahetab menüüd mitu korda aastas ning tooraineid kasutatakse vastavalt hooajale. Erinevate tähtpäevade ja jõulude ajal on käigus aga erimenüüd. Suvel on avatud ka terrass, kus on käigus eraldi menüü, mille puhul on rohkem tegemist lõunaroogadega.

Aadress: Vene 9, Tallinn

The Nautilus: Parimad mereannid vanalinnas

Foto: Erakogu

Tegemist on tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Nautilus on populaarne paik, kust leiab nii kohalikke kui turiste maistvaid austreid, veini või šampanjat nautimas.

Restorani interjöör mõjub silmatorkavalt stiilselt – briti restoranide disainist inspireeritud külluslik elegants avaldub igas detailis, mida kõigele lisaks kaunistab iga külastajat ukselt tervitav külalislahke personal.

The Nautilus Oyster Bar & Grill

Menüüs on esikohal mereannid ja kalaroad – värsked austrid, erinevad merekarbid, kammkarbid – suurepärane koht mereannirikaste roogade armastajatele!

Aadress: Pikk 36, Tallinn

Veel restorani uudiseid...