Restoranisoovitus: Slaavi köögi ahvatlevad sügismaitsed Moonis

thumb image
Foto: Moon

Juba sellel reedel saab alguse DinnerDays, kus oma uuenenud menüüga osaleb ka modernset Slaavi kööki pakkuv restoran Moon. Uurisime restoranilt, mida põnevat värskest sügismenüüst leiab.

Tallinna Kesklinna ja Kalamaja piiril paikneva restorani Moon eesotsas on tuntud restoranipidajad Jana ja Roman Zaštšerinski ning Igor Andrejev. Omanikud võrdlevad Mooni omaenda koduga, sest restoranis on kõik täpselt nende enda käe järgi tehtud ja söögid just sellised, nagu neile endale meeldib.

Kuna Moon tuli äsja lagedale uue sügismenüüga, mis pakub varasemast laiemat valikut Slaavi köögi roogasid, siis uurisime restoranilt uue menüü kohta lähemalt.

Moonis kohtuvad Slaavi köögi armastatuimad maitsed

Restoran Moon on nüüdseks tegutsenud juba 12 aastat, mis restoranimaailmas on vägagi pikk aeg. Ehk seisneb Mooni edukuse võti just lihtsates ja armastatud toitudes, mis pealinlasi ikka ja jälle tagasi meelitavad.

Näiteks on menüüs juba aegade algusest olnud borš, erinevad variatsioonid pliinidest ja samuti ka pelmeenid, mida serveeritakse alati mõne maitsva lisandiga, näiteks seenekastme või tilli-võikastmega.

Et mitte loorberitele puhkama jääda, istusid Mooni kokad sügise eel maha, et nuputada, mida ägedat võiks uude sügismenüüsse lisada:

Sügis on tegelikult tooraine poolest üks rikkamaid aastaaegu ja Romani väga inspireerivad erinevad kalad. Seetõttu leidis selle aasta sügismenüüs kindla koha taas angerjas, haugipelmeenid ning metsloomad, millest seekord menüüs uluki tšeburek ja hirvefilee.

Jana Zaštšerinski, Mooni perenaine
Foto: Moon

Värskelt valminud sügismenüü tutvustab Slaavi köögi parimaid palu, kus peale Vene köögi on maitseid ka teistest riikidest. Näiteks leiab menüüst uluki tšebureki adžika ja marineeritud alõtsaga kui ka mõnusalt sügisese pardirinna suitsuploomikastmega.

Ka magusasõpradele on mõeldud ja sügiseste dessertide märksõnadeks on hooajalisus ja armastatud maitsed. Uuenduskuuri läbinud dessertidest pakub elamust pavlova, mida suvise kireviljakreemi asemel serveeritakse nüüd ahjuõunakreemi ja astelpajujäätisega.

Täiesti uue magustoiduna on menüüs aga üks lapsepõlve lemmikuid – imemaitsev linnupiima dessert tumeda šokolaadi ja murakamoosiga.

Tutvu uue sügismenüüga siin.

Aadress: Võrgu 3, 10415 Tallinn

Moon osaleb DinnerDaysil

Kui kohe üldse ei suuda otsustada, mida Mooni uuest menüüst proovida, siis hea võimalus on lasta kellelgi teisel töö ära teha. Nimelt on Moon DinnerDaysiks kokku pannud kolmest käigust koosneva menüü, mis viib kulinaarsele rännakule läbi Slaavi köögi maitsete ja mida 21. – 30. oktoobril erihinnaga nautida saad.

DinnerDaysi menüü:
– TATRAPLIINID siiamarja, hapukoore, tilli ja sidruni vinaigrett-kastmega
– PARDIRIND peakapsa confiti, siguri ja suitsuploomikastmega
– PAVLOVA ahjuõunakreemi ja astelpajujäätisega

Hind: 3 käiku 30€
Millal: 21. – 30. oktoober

You may also like...