Suu magusaks: 3 suvist desserti Tallinnas, mida pead proovima!

thumb image

Suveks tuleb saada vormi! Ent miks mitte koogi- või lausa mannavahuvormi? Seetõttu oleme välja valinud kolm kaunist magustoitu, mis selle suve veelgi mõnusamaks teevad.

Kas ma olen ainus, kellel restoranis käies silmad koheselt menüüd nähes sibavad otse magustoiduvalikule? Vaevalt küll, sest maiasmokkasid on meie seas teadupoolest ju palju. Õnneks tunnevad restoranid meid läbi ja lõhki ning on välja võlunud kõiksugu imeroogasid, et magusaisu taltsutada ja naeratus suule tuua! Kui suvine hitt-maius on ennekõike küll värskendav jäätisepall, siis leiab aga restoranimenüüdest ka palju muud meelitavat. Oleme mõned neist ka välja valinud.

Pegasus

Maasikamannavaht mündipiimaga

Mäletad seda aega, kui seisid vanaema pliidi ees ja ta tõstis sulle potist suure kulbiga roosat mannavahtu ning siis kallas veel selle ümber külma piima? Vot oli see alles tõeline suvine magustoit, mida võis nautida iga ilmaga. Ja veel milline tekstuuride mäng: pehme, suus sulav vaht, värskendavalt külm piim ja hamba all krõmpsuv aiamari. Oh, kui maitsev! Seda emotsiooni tahab uuesti üles äratada Pegasus, kes on andnud klassikalisele roale uue vungi, pakkudes maasikamannavahtu mündipiima, rosmariinibesee ja värskete marjadega. Tõeline kausitäis nostalgiat uues kuues!

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Harju 1, Tallinn.

Mantel & Korsten

Tiramisu suvise rabarberijäätisega

On võimalik, et mitmete unistus pitsa nautimisest Vahemere kaldal unistuseks vaid jääbki ning see-aastane puhkusreis Itaaliasse peab paremaid aegu ootama. Kuid ei tohi lasta pead norgu! Nimelt paikneb Kadriorus üks kaunis paik nimega Mantel & Korsten, kus inspiratsiooni roogade valmistamisel on leitud just Vahemere äärest. Saab risotot, saab ravioole ja saab ka itaaliapärast magustoitu. Väljapaistev täht dessertide seas on kindlasti klassikaline ja rammus tiramisu, mida serveeritakse suviselt kodumaise rabarberijäätisega. Täpselt paras segu kohalikke ja veidi eksootilisemaid maitseid!

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: J. Poska 19a, Tallinn.

Von Krahli Aed

Mandli-vanilje puding

Kui oled parasjagu vanalinna peal uitamas ja tahad lõpetada päeva pauguga, siis sea suund Von Krahli Aeda, kus ootavad uitajat kõiksugu maitsed. Von Krahli Aia enda sõnul on restorani alati külla oodatud kõik: veganid ja omnivoorid, paleofiilid ja veinisõbrad, mungad ja sübariidid. Sinna nimistusse kuuluvad kindlasti ka maiasmokad, sest laitmatuid desserte menüüs juba jagub. Praeguseks suvehitiks on välja kujunenud mandli-vanilje puding soolakaramelli, kreeka pähkli ja hooajaliste marjadega. Roog, mis suudab võluda kõik, olles samaaegselt nii õhuline, maitsekas, krõbe kui ka marjane – üks tõeline maitseterännak!

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Rataskaevu 8, Tallinn.

Mõnusat maiustamist!

You may also like...