Soovitus: Tallinna restoranid, kuhu minna kooliaasta algust tähistama

thumb image
Foto: Snoob Resto

Tähista kooliaasta algust pidulikult pere seltsis! Siin on sulle viis restorani, mis sobivad suurepäraselt 1. septembri tähistamiseks nii suurtele kui väikestele!

Esimene september on eriline päev kõigile kooliminejatele ja nende peredele. Eriti on see päev meeldejääv just väiksematele koolijütsidele, kes esimest korda sammud kooli poole seavad.

Oleme kokku kogunud viis Tallinna restorani, igaüks erinevas Tallinna piirkonnas, kuhu soovitame pere seltsis einestama minna. Loe ja leia enda maitsele sobilik!

Söögielamus restoranist Mantel ja Korsten

Restoran Mantel ja Korsten on armas, väike ja roheline puumajake punase katusega ning uhke mantelkorstnaga Poska tänaval Kadriorus. Restoran avati mõned aastad tagasi ning on väike õde restoranidele Moon ja Kolm Sibulat.

Menüüs on kesksel kohal Vahemere maitsed. Nii võib menüüst leida erinevaid mereande, hiidkrevetiravioole kui ka veise hanger-steigi ja Lihaveise-picanha tartari. Toidu puhul on oluline lihtsus ja loomulikkus, millega kodune ja võõramaine tooraine harmooniliseks tervikuks siduda.

Aadress: J. Poska 19a, 10126 Tallinn

Hubane Snoob Resto Nõmme mändide all

Foto: @snoobresto

Snoob on Nõmmel tegutsev pererestoran, mis oma hubasuse ja kauni väliterrassiga sobib suurepäraselt perekondlikuks eineks. Väiksematele koolijütsidele mõeldes on Snoobil lastemenüü, kust noored toidusnoobid leiavad näiteks koorese kanapasta või kohafilee friikatega.

Silmapaistev peakokk Aleksander Nikoskov on menüüs hoolitsenud selle eest, et nii väiksem kui suurem söögisnoob leiaks endale siit midagi meelepärast. Peakokk lisab, et Snoobi menüü koostamisel on ennekõike kasutatud võimalikult palju Eesti toorainet, jälgitud hooajalisust ja trende: “Iga toit peab eristuma, tekitama üllatust ja maitseelamust.”

Aadress: Pärnu maantee 209a, 11622 Tallinn

Lore Bistroo – kogukondlik kohtumispaik Kalamajas

Lore Bistroo on kogukondlik kohtumispaik Kalamajas, mis on juba kujunenud üheks sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunktiks. Restos väärtustatakse kõrgelt ühist perega veedetud kvaliteetaega.

Väiksematel on oma menüü ning mänguriiul, kust leiab nii mänge kui kunstitarbeid. Kõige pisematele valmistab köök rõõmuga püreesid. Lore on loodud ajendatuna sügavast võõrustamise rõõmust, tagades et külalistel oleks tõeliselt hea olla.

Aadress: Peetri 12, 10415 Tallinn

Mitmekesine menüü Hügge Restos

Foto: @huggeresto

2019. aasta suve alguses avas uksed HÜGGE Resto, mis on hubane ja südamlik pereresto Lasnamäe linnaosas. Hügge pakub mitmekesist valikut roogasid – kukeseenehooajast mõjutatuna leiab menüüst näiteks laagerdatud veisefilee kukeseene- ja pastinaagipüreega või hoopis värske tagliatelle kanafilee ja kukeseentega. Peale a la carte menüü on olemas ka sushi- ja lastemenüü.

Avar atmosfäär pakub võimalust istuda nii väiksemates laudades kui ka suuremates, kuhu terve pere ja sugulased-sõbrad ära mahuvad.

Aadress: Ussimäe tee 12/1, 13816 Tallinn

Modernne vene köök restoranis Moon

Kesklinna ja Kalamaja piirilt leiab Mooni. Selle armsalt omamoodi söögikoha eesotsas on Jana ja Roman Zaštšerinski ning Igor Andrejev. Kogenud kokad Roman ja Igor otsustasid, et aeg on oma juurte juurde tagasi minna ning nii see Moon alguse saigi.

Mooni menüü on venepärane ja põhineb kohalikul toorainel. Toit, mida Moonis pakutakse on aus ja siiras. See siirus toob inimesed külastuse järel alati Mooni tagasi!

Moonis on ka lastemenüü, kust leiab sellised venepärased klassikud nagu borš veiseliha ja hapukoorega või näiteks pelmeenid hapukoorega. Restoranist saab ausa maitseelamuse igaüks!

Aadress: Võrgu 3, 10415 Tallinn

Veel restorani uudiseid...