Muinasjutuline vanalinn: 3 restorani, kuhu peale jalutuskäiku minna

thumb image
Foto: Elnara N.

Tallinna vanalinn on lume saabudes muutunud eriti muinasjutuliseks. Saa osa maagiast ja veeda üks õhtupoolik jalutades mööda vanalinna jõulutuledes tänavaid. Õhtule pane punkt mõnusa õhtusöögiga – siit leiad kolm soovitust, kuhu sööma minna.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Tallinna vanalinn köidab nii eestimaalasi kui kaugemalt tulijaid. Kui sa sellel aastal veel jõulutuledes vanalinnas jalutanud ei ole, siis haara nüüd võimalusest kinni, enne kui lumi ära sulab. Võta tee pealt soe jook, avasta vanalinna tänavaid ja lõpeta õhtu meeldejääva õhtusöögiga!

Raekoja plats – Vanalinna süda

Detsembris ei saa üle ega ümber Raekoja platsil aset leidvast jõuluturust, mille keskmest leiad muidugi uhke jõulupuu! Paar aastat tagasi Euroopa kauneimaks tituleeritud Tallinna Jõuluturg pakub sel aastal laiemat söökide-jookide valikut kui eales varem.

Lisandunud on vahvlikiosk, uued glögimaitsed ja muljetavaldavad käsitööpiparkoogid. Kui oled glögisõber, tasub proovida mõnda uudset maitset – meie soovitame tee peale kaaslaseks võtta näiteks astelpaju-, ingveri- või mustikaglögi.

La Bottega – Õhtupoolik itaalia toidu seltsis

La Bottega asub vaid paari minuti jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Mõnus vahemeresugemetega restoran, mis viib sind justkui otse ühe Itaalia perekonna õhtusöögile. Toitu on seal palju, kuid mis veel olulisem – see maitseb imehästi!

Menüüst leiad sa kõiksugu isetehtud pastad ja risotod, lisaks veel supid, krõbedad pitsad ja erinevad liharoad. Õhtule pane punkt cannolidega – torukujulised saiakesed, mis on pealt krõbedad ja seest täidetud kreemise ricottaga.

Aadress: Vene 4

Tchaikovsky – Vene ja prantsuse maitsete sümfoonia

Vene tänav on täis suuri nimesid – lisaks La Bottegale leiad sealt ka tuntud restorani Tchaikovsky. Restoran presenteerib julget, moodsat prantsuse maitset, Vene traditsioone ja Eesti toorainet.

Fine dining restoranile kohaselt ei ole menüü liiga pikaks venitatud ja iga roog on hoolikalt läbi mõeldud. Ent sellegipoolest leiab menüüst keskmisest laiema valiku eelroogasid ning lisaks veel kaaviarivaliku. Kui soovid minna tõelisele maitsete rännakule, siis soovitame proovida 6-käigulist degustatsioonimenüüd või 4-käigulist Tchaikovsky Lemmikud.

Aadress: Vene 9

Nok Nok – Killuke Taid Tallinna vanalinnas

Foto: NOK NOK

Kui oled detsembri veetnud eestlasele kohaselt piparkoogi ja verivorstide lainel, siis Tai köök sobib oma teravate maitsetega imehästi vahelduseks. Restoran NOK NOK toob otse vanalinna kätte kõige ehedamad Tai maitsed. Restoran ise ütleb roogade kohta nii:

„Road, mida me siin teeme, on iseloomulikud kas tüüpilise Tai pere kodule või tänavatoidule. Kuigi me sööme seda ise iga päev, ei muutu see kunagi igavaks.”

NOK NOKi meeskond

Menüüst leiab nii mahedamaid kui ülimalt vürtsikaid roogasid. Vürtsikuse astmest annab aimu tšillipiparde arv, mis menüüsse iga roa taha lisatud on. Nii et ole ettevaatlik, et kogemata midagi liiga vürtsikat ei võtaks!

Aadress: Vana-Posti 7

Veel restorani uudiseid...