thumb image

Entrecote Steakhouse and Seafood bar: tõenäoliselt parim liha, mis Sa saanud oled!

Kadrioru gastronoomilisele kaardile on kõigest paari kuuga tekkinud uus ja huvitav söögikoht, kust leiad ilmselt parima liha ja värskeimaid mereannid, mida saanud oled – Entrecote Steakhouse and Seafood bar.  Läbi kolme korruse ulatuv,  seintesuuruste akende ja maitseka stiiliga restoran, mille eesotsas on kirglik argentiinlasest peakokk Simon Derivi (39).

Entrecote on uus Steakhouse restoran Kadrioru südames. Siin pakutakse külalistele ainult kõige kvaliteetsemat toorainet: liha parimatelt Austraalia ja Ameerika farmidelt. Mereannid ja kala tuleb lauale aga otse Hollandist. Seega üks parimaid kohti, kuhu tulla siis,  kui kodusele grilliõhtule vaheldust soovid.

Restoranist leiab nii maitsvate kokteilidega baari, väliterrassi, laste mängunurga kui meeldivalt hubase restoraniala.

Mahlane ja kauni väljapanekuga liharoog

Parimatest parim tooraine

Peakokk Simon on selgelt oma töö fänn. Restorani astudes askeldab tegus peakokk teisel korrusel asuva söegrilli juures, kus ta tähelepanelikult lihasid kuumavale grillile sätib. Viimaks siis käega kiirelt üle lauba viipab ja mind nähes  sõbralikult hõikab: “Tunne ennast kui kodus. Mi casa es su casa!”

Peakokad on tulnud tõesti köögist välja, muutunud nähtavaks ega pole pelgalt imetlusväärsed kokakunsti loojad salapärastes köökides. See on ilmne ka Entrecote ís, sest peakokka võib reede-ja laupäevaste eriürituste aegu näha nii väliterrassil 3 kg lammast grillimas kui üleval söegrilli taga lihasid valmistamas.

Entrecote Steakhosue and Seafood bar peakokk Simon Derivi

Hea liha ja tuli- siis on Sul kõik!

Küsingi hakatuseks Simon ‘ilt, et kuidas selline äärmiselt värskendava käekirjaga menüü sai kokku pandud, mille peale Simon naeratab ja ütleb: “Toit peab olema lihtne ja aus, puhaste maitsetega. Mitte liigselt keeruline. Argentiinlastel on ütlus, et kui Sul on hea liha ja tuli, siis on Sul olemas kõik, mida vajad.”

Peakokk Simon kirjeldab Entrecote menüüd kui põnevat kooslust Itaalia, Hispaania, Aasia ja Argentiina köögi parimatest paladest: “Minu idee on, et menüü luuakse selle alusel, mida me saame kõrgeimas värskuses ja kvaliteedis. Peamiselt kasutame Austraalia Black Angus fileed, Wagyu veiseliha Jaapanist. Mõlemat iseloomustab konstantne kvaliteet ja headus. Argentiina kokakunstile on omane, et kõik saab alguse toorainest ja seda veendumust järgin ka Entrecote menüüs.”

Isuäratavad, värsked ja värvikad mereanniroad

Grillimine on eriline tegevus

Vestluse jooksul tõuseb elavaloomuline Simon ka korra toolilt püsti, et näidata mulle oma uut lemmikköögitarvikut – kuivlaagerdus kappi, kus liha  saavutab veelgi sügavama maitserikkuse: “Protsess on sisuliselt sama nagu juustu tegemine. Läbi reguleeritava niiskusastme ja temperatuuri tekib lihale pealiskiht, mis pehmendab lihaskiude, andes uusi maitsevärvinguid. Liha kaotab nii 45-50% oma algsest massist ja lõpptulemuseks on suurepärane maitseelamus.”

Pärast tutvustavat ringkäiku restorani salakoridorides, kus kujunduses hakkavad silma nii halli-oranžikad toonid, lummavad seinamaalid, tulekolle keset restoranisaali kui ka vahva veinikapp, Simon jätkab: “Tegelikult on köögikunstis ikkagi kõige aluseks baasteadmised, mille minule on pärandanud mu vanaema ja ema, kes alati hoole ja armastusega köögis süüa valmistasid. Ilmselt on ka minu süda ja kodu seepärast köögis. Mäletan, et grillimist õpetas mulle näiteks mu onu juba siis kui olin üheksa aastane.”

Kolmanda korruse avar restoranisaal

Ehkki Entrecote peakokal on kogemust ligemale 30 aastat, arvab ta, et õppida on veel palju: ”Võimatu on  kõike teada lihast. Õpin praegugi iga päev. Grillimine on osa minu elust. Mul on kirg tule vastu – see lummab mind ja seepärast on ka liha grillimine üks väga eriline tegevus minu jaoks.”

Päikselistel päevadel saavad külalised nautida suveterrassi

Minu kodu on Sinu kodu

Kadriorg on juba ammu olnud gastronoomiliste avastuste orbiidil ja on seda ilmselt ka jätkuvalt, sest innovatiivne Entrecote pakub oma külalistele nii meeleolukaid barbeque-pidusid sumedal suveterrasil koos live-muusikaga kui suurepäraseid maitserännakuid stiilses restorani siseinterjööris.

Entrecote on orienteeritud uskumatult valikuterohkele mereannimenüüle ja parimast kvaliteedist mahlaste liharoogade valmistamisele, pakkudest kõhutäit ja toiduelamust igale maitsemeelele. Restorani motoks on- minu kodu on Sinu kodu- ja tõepoolest Entrecote meeskond töötab pühendunult ja kirega, et luua meeldejääv restorani elamus.

Broneeri laud ➤

Retseptisoovitus: Antrekoot liha (entrecote ehk  ŕibidevaheline’)

Veise seljatükist ribikondi vahelt lõigatud steik pakusega kuni 2 cm. Tegemist on väga õrna lihaga, mistõttu teda valmistatakse kiirelt praadides.

 Sul on vaja:

  • 350 g antrekoot liha
  • soola
  • korralikku gaasi- või söegrilli

Valmistamine:

Maitsestada liha üleval asuvat osa soolaga, misjärel asetada liha eelnevalt kuumale grillile 250 kraadi juures, maitsestatud osa allpool. Küpseta 3-4 minutit. Seejärel maitsesta uuesti soolaga ülal pool olev osa, keera ümber ja küpseta 2-3 minutit. Nihuta liha kuskil 45 kraadi, et moodustuks grill-resti jälgedest teemanti kujuline muster, küpseta 2-3 minutit. Keera liha uuesti ümber ja grilli veel 2-3 minutit. Võta liha grillilt, lase puhata.

Liha ei pea kohe hakkama sööma. Naudi koos erinevate lisanditega nagu šampinjonid, praetud või küpsetatud kartul. Eriti hästi sobib antrekoot punase veini kõrvale.

Asukoht: A. Weizenbergi 18, Tallinn

Veel restorani uudiseid...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga